دریافت تابعیت برای فرزندان زنان ایرانی منوط به تاییدیه وزارت اطلاعات شد

تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی اعاده شده از شورای نگهبان را اصلاح کردند که بر اساس این اصلاحیه تایید وزارت اطلاعات شرط دریافت تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی تعیین شد.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز-دوشنبه-مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را برای تأمین نظر شورای نگهبان با ۱۵۱ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۲۰۱ نماینده حاضر اصلاح کردند.

شورای نگهبان در ایراد به این لایحه بیان کرده بود اطلاق اعطای تابعیت نسبت به مواردی که خوف بروز مشکلات و مسائل امنیتی وجود داشته باشد خلاف شرع و اصل ۳ قانون اساسی است همچنین اطلاق اعطای پروانه اقامت به پدر نسبت به مواردی که خوف بروز مشکلات و مسائل امنیتی وجود داشته باشد خلاف موازین شرع و مغایر بند ۵ اصل ۳ قانون اساسی است.

نمایندگان در این اصلاحیه مقرر کردند: فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان خارجی غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می‌شوند، قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات به تابعیت ایران در می آیند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =