۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83396869
۰ نفر

برچسب‌ها

قاریان،افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: قاریان، افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستند و باید بی خبران از این کتاب آسمانی و تاثیر آن را بر زندگی مردم بازگو کنند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در جمع قاریان مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی کریم، خاطرنشان کرد: کسی که با چشم بصیرت حقیقت قرآنی را درک می‌کند، بینای حقیقی است حتی اگر چشم ظاهری نداشته باشد و فقط اولی‌الاباب این حقیقت را درک می‌کنند.

وی با بیان اینکه اولی‌الاباب از نظر قرآن کسانی هستند که اهل ذکر و اهل فکر هستند، عنوان کرد: ذکر جامع و برجسته خود قرآن است و اولی‌الاباب آیات قرآن را خوانده و به آنها می‌اندیشند و به خاطر اهل ذکر و اهل فکر بودن بصیر می‌شوند.

آیت‌الله عابدینی افزود: آنها پس از آنکه اهل ذکر و فکر شدند، در می‌یابند که عالم بیهوده آفریده نشده است و سپس به اعمال خود فکر می‌کنند و به خاطر اینکه عالم را باطل نمی‌دانند، از اعمال و رفتارهایی ناپسند پرهیز می‌کنند.

امام جمعه قزوین با اشاره به اهمیت ذکر از نگاه قرآن گفت: خدا می‌فرماید هر کسی از یاد من روی بگرداند در حقیقت زندگی تنگ و سختی خواهد داشت و روز رستاخیز او را نابینا محشور می‌کنیم که این تاکید نشان می‌دهد ذکر خدای متعال در نشاط و شادابی زندگی بسیار مؤثر است.
۶۱۰۱‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =