۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2130
کد خبر: 83396816
۰ نفر

برچسب‌ها

کابل‌های برق موجب آتش‌سوزی مهدکودک در طبس شد

بیرجند - ایرنا - مناسب نبودن کابل‌های برق تغذیه سامانه سرمایشی موجب آتش سوزی ساختمان یک مهدکودک در طبس شد.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری طبس ظهر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این حادثه ساعت ۱۰ و ۳۱ دقیقه امروز به آتش‌نشانی اطلاع داده شد و پیش‌بینی ما این است که ساعت حدود ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز شروع حریق بوده است.

جعفر حقگو افزود: این آتش‌سوزی منجر به خسارت مالی به مهدکودک شد و خسارت جانی نداشته است.

وی گفت: به دلیل نبود کسی داخل اتاقی که حریق ایجاد شد، مسئولان مهدکودک دیر متوجه حریق شدند و به همین خاطر حریق گسترده شده است.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری طبس تصریح کرد: هنگام آتش‌سوزی بچه‌ها داخل مهدکودک حضور نداشتند اما در ساختمان دیگر در این مهدکودک کارکنان واحد اداری حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه کانون حریق کابل‌های برق تغذیه سامانه سرمایشی ساختمان بوده است افزود: اگر قطر کابل مناسب نباشد، گرمای حاصل از جریان برق بالا باعث افزایش مقاومت در سیم می‌شود و در نهایت پوسته کابل دچار حریق و اگر کسی در منزل نباشد، حریق گسترده می‌شود.

حقگو به مردم برای استفاده از وسایل سرمایشی توصیه کرد: قطر کابل‌ها برای هر دستگاهی که استفاده می‌شود استاندارد باشد، فیوزهای محافظ استاندارد حتماً کار گذاشته و سامانه برق و سیم کشی ساختمان به نحو صحیح انجام شود.

وی تاکید کرد: قطر کابل بسته به میزان آمپری که توسط دستگاه گرفته می‌شود باید به کار برده شود و آمپر بیشتر قطر کابل بیشتری نیاز دارد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری بیرجند است.

۷۲۱۷*۳۰۲۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =