همکاری های دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه های کردستان عراق افزایش می یابد

تهران- ایرنا- دانشگاه صنعتی امیرکبیر با امضای تفاهم نامه با دانشگاه زاخو کردستان عراق همکاری های خود را با دانشگاه های این کشور در زمینه فعالیت های علمی - آموزشی و برگزاری دوره های مشترک گسترش می دهد.

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری علاقه مندی این دانشگاه را برای افزایش روابط علمی و آموزشی با دانشگاه‌های کردستان عراق از جمله دانشگاه زاخو اعلام کرد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی تاکید کرد: ما از گذشته همکاری‌های خوبی با دانشگاه‌های عراق و برخی دانشگاه‌های کردستان عراق داشتیم اما این همکاری‌ها می‌تواند افزایش یابد. در راستای این تفاهم نامه می‌توانیم دوره‌های مشترک و همکاری در پروژه‌های مشترک دو دانشگاه با یکدیگر داشته باشیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در حال حاضر این دانشگاه دوره‌های مشترکی با دانشگاه‌های معتبر اروپا و آسیا برگزار می‌کند که می‌توانیم بخشی از این دوره‌ها را به نیاز دانشگاه زاخو اختصاص دهیم.

معتمدی یادآور شد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هدف ما این است که جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا شویم که در این راستا رشد خوبی داشته ایم. همچنین تلاش داریم در چرخه اقتصادی کشور نقش موثرتری داشته باشیم که در این زمینه اقدام به راه اندازی مراکز نوآوری و تقویت این مراکز کردیم.

وی ادامه داد: در برج فناوری دانشگاه بیش از ۱۵۰ مرکز رشد و شرکت دانش بنیان فعال هستند که ظرفیت برج فناوری دانشگاه براساس برنامه ریزی انجام شده به دو برابر افزایش می‌یابد.

**مشترکات فرهنگی عامل رشد همکاری دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه زاخو
 

لزگین عبدی جمیل رئیس دانشگاه زاخو هم در این جلسه گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از مشهورترین دانشگاه‌های ایران به شمار می‌رود و در پیشرفت این کشور نیز بسیار مؤثر بوده است.

وی افزود: بازدیدی که از دانشگاه صنعتی امیرکبیر داشتیم این بستر را فراهم می‌کند که ارتباط ما با این دانشگاه افزایش یابد. کردستان عراق و ایران دارای مشترکات فرهنگی و تاریخی هستند، بنابراین دانشگاه‌های ایران و کردستان عراق می‌توانند همکاری علمی و آموزشی بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

رئیس دانشگاه زاخو کردستان عراق تاکید کرد: دشمنان تلاش دارند ایران و کردستان عراق در سطح پایینی از علم و آموزش باشند اما با همکاری یکدیگر می‌توانیم در حوزه‌های مختلف پیشرفت کنیم.

عبدی جمیل یادآور شد: دانشگاه زاخو دانشگاه جدیدی است و در سال ۲۰۱۰ تأسیس شده که دارای ۲۷ دپارتمان و ۷ دانشکده است. این دانشگاه دارای هفت هزار و ۵۰۰ دانشجو است و تاکنون ۱۰۰ فارغ التحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در کردستان عراق مشکلات بسیاری در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه وجود دارد که تلاش داریم این روند بهبود یابد. هدف ما از این جلسه و امضا تفاهم نامه پیشرفت دانشگاه زاخو و کمک دانشگاه صنعتی امیرکبیر به توسعه صنعت کردستان عراق است. هدف این است که پروژه‌های مشترک انجام دهیم که به هر دو طرف سود برسد.

رئیس دانشگاه زاخو افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با امضای این تفاهم نامه زمینه علمی و صنعتی این دانشگاه را بهبود خواهد بخشد و امیدواریم بتوانیم به صنعت خود خدمات لازم را ارائه کنیم.

عبدی جمیل استفاده از توان اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تجهیز آزمایشگاه‌های مهندسی نفت و آموزش تکنسین برای آزمایشگاه‌های دانشگاه را از موارد همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =