۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83396668
۱ نفر

برچسب‌ها

۸۶ درصد اردکانی ها بیمه تامین اجتماعی هستند

یزد - ایرنا - رئیس سازمان تامین اجتماعی اردکان با بیان اینکه رسالت این سازمان در خدمت رسانی به جامعه به ویژه اقشار کم درآمد، آسیب پذیر و حمایت همه جانبه از آنهاست گفت: تامین اجتماعی، ۸۶ درصد جمعیت شهرستان را تحت پوشش دارد.

سید علی میرقانعی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا ضمن تبریک آغاز هفته تأمین اجتماعی افزود: رسالت سازمان تأمین اجتماعی تحت پوشش قرار دادن بیمه حداکثری و ایجاد عدالت اجتماعی است و گسترش چتر حمایتی تأمین اجتماعی و حمایت از نیروی کار و کارفرمایی از مهمترین اهداف این سازمان می‌باشد.

وی اضافه کرد: تعهدات سازمان از بالاترین استانداردهای سازمان بین المللی تأمین اجتماعی و کار نشأت گرفته و پیروی می‌کند و دارای ۲ بخش در بحث تعهدات کوتاه مدت که شامل غرامت به دستمزد در ایام بیمه بیکاری، غرامت دستمزد در ایام بارداری زنان و کمک‌های پزشکی است و در تعهدات کوتاه مدت شامل بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت که سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان و مستمر بگیران ارائه خدمت می‌دهد.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی اردکان تصریح کرد: در این شهرستان تعداد بیمه شدگان اصلی و اجباری در سال ۹۷، ۲۲ هزار و ۵۹۱ و بیمه شدگان خاص بابت مشاغل بیکاری، آزاد، قالی بافی، رانندگان پنج هزار و ۸۷۳ نفر است و جمع کل بیمه شده اصلی شهرستان ۲۸ هزار و ۸۶۴ نفر و با افراد تحت تکفل و تابع آنها ۸۷ هزار ۷۱۷ نفر است که با توجه به جمعیت شهرستان ۸۶ درصد جمعیت شهرستان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

میرقانعی اظهار داشت: تعداد مستمر بگیران بازنشسته سازمان ۲ هزار و ۸۴۸ نفر خانوار، از کار افتادگی ۲۶۹ نفر و بازماندگان که اعضای مستمری بگیر فوت شدگان هستند ۸۴۶ نفر می‌باشد.

وی یادآور شد: جمع کل مستمر بگیران شهرستان سه هزار و ۹۶۳ نفر است که با افراد تبعه ۹ هزار و ۲۲۵ نفر شامل می‌شود، از این تعداد در اردکان ۳۱۹ نفر بیمه بیکاری بگیر داریم و نیز در شهرستان یک هزار و ۷۴۴ کارگاه نیمه فعال وجود دارد که ۹۸۵ کارگاه آن تحت پوشش قرار داده می‌شود.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی اردکان با بیان اینکه جمع کل بیمه شدگان نسبت به سال ۹۶ به ۹۷، ۵.۶ درصد بیمه شده کارگاهی مشاغل آزاد و خاص افزایش پیدا کرده است افزود: در بحث تعهدات کوتاه مدت که شامل کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه بارداری، کمک هزینه کفن و دفن، غرامت دستمزد به ایام بارداری، کمک هزینه وسایل پزشکی به بیمه شدگان ارائه شده هزینه‌ای بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال پرداخت شده است.

میرقانعی گفت: در سال ۱۳۹۷ بابت پرداخت بیمه بیکاری ۴۶ میلیارد ریال پرداخت شده، لازم به توضیح است که مدت زمان بیمه بیکاری هم جز سابقه فرد حساب می‌شود و هم از مزایای سازمان تأمین اجتماعی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه در تعهدات بلند مدت شامل مستمری، بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان درسال ۹۷، بالغ بر مبلغ ۷۲۶ میلیارد ریال به مستمری بگیران تحت پوشش پرداخت شد ادامه داد: لازم به توضیح است که نسبت به مستمری بگیران سال ۹۷ به ۹۶، ۸.۵ درصد در تعداد افزایش داشته‌ایم.

وی گفت: هزینه‌های کوتاه مدت غرامت دستمزد ایام بیماری ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به تعداد سه هزار و ۵۳۷ نفر و کمک هزینه بارداری مبلغ ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون به ۳۹۲ نفر، دربحث کمک وسایل پزشکی یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به یک هزار و۱۸۱ نفر، کمک هزینه ازدواج به کسانی که به مدت ۲ سال قبل از ازدواج سابقه داشته باشند معادل یک ماه دستمزد که در سال ۹۷، ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به ۳۳۸ نفر و کمک هزینه کفن و دفن ۷۱۲ میلیون ریال به ۷۸ نفر بازمانده پرداخت شده است.

میرقانعی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ در هزینه‌های تعهدات کوتاه مدت به تعداد پنج هزار و ۵۲۶ نفر پرداخت شده است تصریح کرد: سازمان در تعهدات بلند مدت در سال ۹۷ به ۳۴.۴ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است.

وی در ادامه گفت: گزارش اجمالی عملکرد سازمان در سال ۹۷، شامل لیست‌های دریافتی از کارفرمایان، ۳۳ هزار ۵۵۳ فقره، تعداد صورت حساب‌های صادره بابت کارگاه‌های تحت پوشش ۲ هزار و ۱۰۵ فقره، تعداد بیمه شدگان اصلی نام نویسی شده در شهرستان اردکان یک هزار و ۱۹۴ فقره بوده است،

رئیس سازمان تأمین اجتماعی اردکان یادآور شد: پنج هزار و ۶۳۰ فقره تعداد بازرسی‌های انجام شده از کارگاه‌های تحت پوشش و تعداد دفترچه‌های درمانی تولید شده ۴۰ هزارو ۹۷۰ جلد و تعداد اسناد صادره فنی تعهدات کوتاه مدت ۴ هزار و ۴۷۳ فقره، تعداد سابقه اعلام شده به سایر شعب ۱۴ هزار و ۲۹۹ فقره، صدور احکام مستمری و بازنشستگی سخت و زیان آور، ۱۶۵ نفر صدور احکام بازنشستگی عادی، ۴۳۰ نفر برقراری و انعقاد قرارداد بیمه مشاغل آزاد و اختیاری هزار و ۲۱۱ نفر به بیمه شدگان تحت پوشش پرداخت شده است.

وی در ادامه خبر از شروع طرح جدید پرونده الکترونیک از ابتدای خرداد امسال داد و گفت: با توجه به وجود ۵۰ هزار پرونده فنی بیمه شدگان در شعبه اردکان است و با تلاش شبانه روزی همکاران در بحث تأمین اجتماعی، هم در ساعات صبح، هم شیفت بعدازظهر و شب با تعامل و هماهنگی به وجود آمده تمام پرونده‌ها درسیستم اسکن می‌شود تا در راستای تسهیل وتسریع بیمه شدگان به صورت الکترونیکی خدمات عرضه شود.

میرقانعی از دیگر طرح‌های سال ۹۸ را طرح خدمات غیرحضوری سازمان عنوان کرد و گفت: مردم و مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی https://eservices.tamin.ir نسبت به ثبت نام و استفاده از سرویس‌های مختلف اقدام کنند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =