۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1615
کد خبر: 83396660
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۵ زائر از گناوه و دیلم  به سفر معنوی حج اعزام می‌شوند

گناوه - ایرنا - ۸۵ زائر از شهرستان های گناوه و دیلم استان بوشهر برای انجام اعمال حج تمتع امسال به دیار وحی اعزام می شوند.

مدیر کاروان حج تمتع سال ۹۸ گناوه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد زائر در قالب یک کاروان به شماره ۱۶۰۰۵ متشکل از ۴۳ مرد و۴۲ زن هستند که از این مجموع ۳۲ نفر از دیلم و مابقی از شهر گناوه

است و از اوایل مردادماه به سرزمین وحی مشرف خواهند شد.

حسین خدری افزود: روند معاینات پزشکی زائران از ۲۳ فروردین ماه امسال با حضور یک پزشک عمومی به مدت ۲ ماه انجام و از ۲۴ خرداد نیز به همت جمعیت هلال احمر واکسن مننیژیت تزریق شده است.

وی اظهار داشت: پزشکان معاینه کننده همراه کاروان‌ها به محض ورود به سرزمین وحی در اختیار هیأت پزشکی حج و زیارت خواهند بود و به صورت مجموعه‌ای به مسائل و مشکلات درمانی آنان رسیدگی می‌کنند.

خدری گفت: باتوجه به اینکه در سالیان گذشته هر کاروان یک پزشک داشت، امسال بدین منوال نیست و بمحض رسیدن به سرزمین وحی یک پزشک مختص برای چند کاروان درنظر گرفته شده است.

مدیر کاروان حج تمتع ۹۸ گناوه افزود: با توجه به گرمای شدید کشور عربستان و وجود زائران مسن اعزامی به دو اصل فشارخون و دیابت توسط هیأت اعزامی پزشکی توجه جدی می‌شود و در این ارتباط آموزش مقابله با گرما زدگی به

حجاج داده شده است.

وی بیان کرد: باتوجه به تعیین نرخ سالانه بانک توسعه اسلامی برای قربانی کردن، امسال مبلغ ۴۹۰ ریال سعودی با ارز نیمایی ۷۰ هزار ریال برای هر نفر محاسبه شده است.

شهرستان‌های گناوه و دیلم در شمال استان بوشهر واقع هستند.

۶۱۶۴/‏۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =