۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83396651
۰ نفر

برچسب‌ها

درس مهم مکتب امام رضا (ع) گره‌گشایی از مشکلات مردم است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: گره گشایی از مشکلات مردم از درس های مهم مکتب امام رضا (ع) است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) که در امامزاده حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: امام فرمودند " رحمت، برکت و لطف خدا شامل حال کسی است که دین، امر و خواسته‌های ما را زنده کند".

وی افزود: شخصی از امام رضا (ع) سئوال کرد چگونه می‌شود امر و خواسته شما را زنده کرد؟ آن حضرت پاسخ دادند "هر کسی حرف‌های ما را فرا بگیرد و به دیگران نیز بیاموزد، امر و خواسته ما را زنده کرده است و در نهایت رحمت، برکت و لطف خدا شامل حال او می‌شود".

وی ادامه داد: امام رضا (ع) درباره اینکه آیا مردم علاقه پذیرش کلام ائمه اطهار (ع) را دارند یا خیر، می‌فرمایند "مردم هر جا کلام ما را بشنوند می‌پذیرند و از آن پیروی می‌کنند".

امام جمعه قزوین با اشاره به یکی دیگر از درس‌های مکتب حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، تصریح کرد: آن حضرت فرمودند "اولین چیزی که بعد از مرگ با آن آدم را به حساب و کتاب می‌کشند و راجع به آن سوال می‌کنند، نماز است و اگر نماز ما نزد خدای متعال قبول شد، باقی کارها نیز مورد پذیرش قرار می‌گیرد اما اگر نماز رد شود کارهای دیگر ما نیز ارزش ندارد".

وی با بیان اینکه آن حضرت ایمان را دارای چهار ستون معرفی کرده‌اند، اظهار داشت: رکن اول ایمان را توکل به خدا معرفی می‌کند. انسان نباید به آدم‌ها تکیه کند و همه توکلمان فقط باید به خدا باشد و این مهم یک رکن ایمان محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: رکن دیگر ایمان در نگاه امام رضا (ع)، آن است که هر چه خدا برای ما خواسته است ما نیز به آن راضی باشیم و در روایت داریم که مؤمن کسی است که وقتی نعمتی به او داده شد خدا را شکر می‌کند و اگر غیر نعمت نیز به او رسید، خدا را شکرگزار است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه امام رضا (ع) رکن سوم ایمان را تسلیم در پیشگاه خدا معرفی کرده است، اضافه کرد: حضرت ابراهیم (ع) در برابر اراده الهی برای قربانی فرزندش تسلیم می‌شود زیرا انسان مؤمن همواره همه کارهای خود را به خدا واگذار می‌کند و این مهم برای او ایجاد امید و خوشحالی می‌کند.

۸۰۵۴*۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =