پرداخت مالیات باید تبدیل به باور ملی شود

ایلام- ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: پرداخت مالیات باید تبدیل به باور ملی شود زیرا هر نسلی مکلف است در دوره حیات خود هزینه‌های اداره کشور را خود تامین کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حیدر نعمتی روز دوشنبه به مناسبت هفته فرهنگ مالیات در بازدید از امور مالیاتی استان اظهار داشت: مالیات به عنوان یکی از مهمترین منابع دولت، نقش بسزایی در رشد اقتصادی و توزیع درآمدها دارد.

وی افزود: یکی از بهترین و توانمندترین ابزارهای اقتصادی که با کارکردهای گوناگون باعث تنظیم اقتصاد جامعه می‌شود، مالیات است.

معاون استاندار ایلام گفت: باید به سمت توسعه فرهنگ مالیاتی در جامعه پیش برویم و فرهنگ سازی در زمینه پرداخت مالیات در همه اقشار صورت گیرد زیرا درآمدهای مالیاتی نقش مهمی در تأمین زیرساخت‌های شهری و روستایی، بهداشت، توسعه کسب و کار و رشد اقتصادی دارد.

نعمتی اظهار داشت: هرچه جامعه دارای فرهنگ مالیاتی غنی‌تری باشد، وصول مالیات با موفقیت و سهولت بیشتری همراه است و مودیان مالیاتی با رغبت و احساس مسئولیت بیشتری اقدام به انجام وظایف قانونی خود می‌کنند.

وی افزود: با افزایش میل به پرداخت مالیات شفاف سازی قوانین مالیاتی و آموزش این قوانین می‌تواند به بهبود فرهنگ مالیاتی در جامعه و استقبال مودیان برای پرداخت مالیات و پیشگیری از فرار مالیاتی کمک کند.

معاون اقتصادی استاندار ایلام، اطلاع رسانی توسط رسانه‌ها، وجود سنت مالیات دهی در خانواده، روحیه قانون گرایی، توجه به اهمیت و کارکرد مالیات در جامعه و … را در افزایش فرهنگ مالیاتی مؤثر برشمرد.

نعمتی گفت: عوامل درون سازمانی همچون سطح تحصیلات مودیان، داشتن انگیزه برای مشارکت اجتماعی، آشنایی مودیان با قوانین مالیاتی، نگرش مثبت مودیان نسبت به کارکرد مالیات نیز در افزایش فرهنگ مالیاتی در جامعه نقش بسزایی دارد.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند که ثمره پرداخت مالیات امنیت بیشتر، ارائه خدمات مطلوب، آموزش بهتر، گسترش خدمات درمانی و بهداشتی، ترویج عدالت و عاملیت در توسعه و پیشرفت کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این بازدید، بوستان مالیاتی توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مدیرکل امور مالیاتی که با همت شهرداری در محل پارک کوثر راه اندازی شده، افتتاح شد.

۱۶ تا ۲۳ تیرماه به نام هفته توسعه فرهنگ مالیاتی در کشور نامگذاری شده است.

۷۱۷۷/‏۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =