۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83396630
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست هواشناسی سمنان: گرما تا آخر هفته مهمان سمنانی‌هاست

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: هوای گرم تا پایان هفته در این استان ماندگار است.

ایرج مصطفوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، در ۷۲ ساعت آینده در برخی نقاط افزایش ابر و در ارتفاعات و نواحی شمالی بارش‌های پراکنده گاهی با رعد و برق و به ویژه در نواحی مرکزی، جنوبی و غربی وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: در برخی مناطق استان سمنان غبارآلودگی و کاهش دید افقی و نیز احتمال خسارات ناشی از باد دور از انتظار نیست.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۳۳ و بیشینه دمای آن ۴۳ درجه سانتیگراد بود.

وی با بیان اینکه نردین با کمینه ۱۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان سمنان در ۲۴ ساعت گذشته بود، اضافه کرد: در این مدت گرمسار و آرادان با حداکثر دمای ۴۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط بودند که همین میزان گرما که رکورد ۲۰ ساله آنها محسوب می‌شود، نیمه تیر ۹۷ نیز تجربه کرده بودند.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۶۹ کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط