۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۷
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83396610
۰ نفر

برچسب‌ها

تولیدکنندگان مبتکر تشویق می‌شوند

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه، تولیدکنندگانی که برای حداقل‌هایی که تاکنون از خارج کشور تامین شده است، خودکفا شده باشند مورد تشویق قرار می‌گیرند.

مشیرالحق عابدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که روز دوشنبه در بازدید استاندار خراسان جنوبی از واحدهای شهرک صنعتی بیرجند برگزار شد، افزود: با توجه به فعالیت سامانه بهینه یاب در ارتباط با تسهیلات متقاضیان واحدهای صنعتی، برخی موضوعیت‌ها را می‌توان ممیز کرد که متقاضیان در دریافت تسهیلات با مشکلی مواجه نخواهند بود.

وی ادامه داد: شرکت‌های فرآوری سنگ فرصتی مناسب برای جلوگیری از خام فروشی معادن سنگ است که مورد حمایت ویژه قرار خواهد گرفت.

عابدی با بیان اینکه انجمن تخصصی سنگ می‌تواند نقش موثری در تأمین نیازمندی‌های تولید کنندگان داشته باشد تصریح کرد: سازمان صمت نسبت به تشکیل این انجمن اقدام کند.

وی گفت: در ارتباط با هزینه‌های حمل و نقل هم طبق هماهنگی‌های استانی قرار شد همسو با سایر استان‌های کشور حرکت کنیم اما برخی قوانین با توجه به پهنای استان باید بومی‌سازی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با تاکید استاندار کمیته پیگیری مصوبات مربوط به واحدهای صنعتی در استان تشکیل شده است که به صورت دقیق مصوبات مورد بررسی و اقدام قرار می‌گیرد.

وی گفت: استفاده از شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت هم ظرفیتی قابل تأمل برای ارتقا حوزه تولید است که با توجه به بومی سازی برخی از بخشنامه‌هایی که در استان قابلیت اجرا ندارد می‌توان این مهم را ارتقا بخشید.

عابدی به روزرسانی محصولات تولیدی را از مهمترین نیازمندی‌های بخش فروش محصولات ذکر کرد و افزود: تولیدکنندگان براساس نیازمندی و ذائقه‌های متقاضیان نسبت به تولید محصولات اقدام کنند.

استاندار خراسان جنوبی در بازدیدهای جداگانه هفته‌های اخیر از صنایع غذایی، فلزی و شیمیایی در شهرک صنعتی بیرجند بازدید و با فعالان این بخش‌ها از نزدیک گفت و گو کرد.

معتمدیان امروز در چهارمین بازدید شهرک صنعتی بیرجند از واحدهای فرآوری سنگ و قطعات بتنی این مجموعه بازدید کرد.

۳۲۱۵ * ۶۰۵۴

اخبار مرتبط