۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83396603
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ مفسد اقتصادی در اصفهان دستگیر شدند

اصفهان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری ۶ مفسد اقتصادی که با ترغیب مردم به پرداخت وام بدون ضامن توانسته بودند رقمی بالغ بر ۹۲۷ میلیارد ریال کلاهبرداری کنند، خبر داد.

سردار مهدی معصوم بیگی روز دوشنبه گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان در قالب پرداخت وام کم بهره و بدون ضامن، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در تحقیقات وسیعی که توسط کارآگاهان صورت گرفت مشخص شد، شاکیان اقدام به دریافت وام کم بهره کرده و در قبال آن چکی با رقم بالاتر از مبلغ وام به عنوان ضمانت در اختیار افراد وام دهنده قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در ادامه متهمان علاوه بر دریافت اصل مبلغ بدهی و سود آن با تغییر در مفاد قرارداد اقدام به دریافت سودی بیش از مبلغ مورد توافق کرده و برای قانونی جلوه دادن کار خود چک ضمانت را به مرجع قضائی ارجاع و بر اساس آن حکم توقیف اموال شاکیان را می‌گیرند.

سردار معصوم بیگی عنوان کرد: با تکمیل شدن تحقیقات توسط کارآگاهان، پرونده این افراد توسط کارشناسان به صورت دقیق مورد بررسی و محاسبه قرار گرفت که در نهایت کذب بودن ادعای متهمان تائید و مشخص شد افراد مذکور با این شیوه توانسته‌اند رقمی بالغ بر ۹۲۷ میلیارد ریال را به صورت غیر قانونی دریافت کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در این رابطه شش مفسد اقتصادی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند، اظهار داشت: به شهروندان توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات کاذب با هدف پرداخت وام کم بهره که توسط اشخاص و یا مراکز و مؤسسات بدون مجوز که در هیچ جایی ثبت رسمی نشدند و فعالیت آنها نیز قانونی نیست را نخورده و در صورت هرگونه برخورد با این گونه فعالیت‌های اقتصادی غیر قانونی موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار معصوب بیگی تاکید کرد: این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و بروز مشکلاتی در زندگی مردم عده‌ای سودجو و فرصت طلب اقدام به تبلیغات در خصوص پرداخت وام بدون ضامن می‌کنند و برخی هم تصور می‌کنند از این طریق می‌توانند بدون مراجعه به بانک مشکل خود را حل کنند که در خصوص این گونه فعالیت‌های غیر قانونی هشدار می‌دهیم و از مردم می‌خواهیم که به تبلیغات کاذب در خصوص پرداخت وام اعتماد نکنند.

م - س / ‏‬ ۶۰۲۲ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =