۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 2169
کد خبر: 83396558
۰ نفر

برچسب‌ها

آذربایجان‌غربی هم دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد را تجربه می کند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: دمای هوای آذربایجان‌غربی تا پایان هفته جاری با چهار تا پنج درجه افزایش در بیشتر نقاط استان به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روند تدریجی افزایش دمای هوا از امروز شروع شده و تا پایان هفته جاری تداوم خواهد داشت.

وی در خصوص دمای هوای استان شبانه‌روز گذشته بیان کرد: در این مدت مهاباد با حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و اشنویه با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر استان بودند.

وی اضافه کرد: نقشه‌های هواشناسی برای امروز و فردا نشان‌دهنده پایداری هوا و جوی آرام برای آذربایجان‌غربی است و در این مدت به ویژه در بعد از ظهرها، وزش باد گاهی شدید پیش بینی می‌شود.

محمدپور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۲ و ۳۳ درجه سانتی‌گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۵ و ۳۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش می‌یابد و این افزایش دما تا اواخر شهریور تداوم خواهد داشت.

از ابتدای سال آبی جاری تاکنون بیشترین دمای ثبت شده استان روز ۲۲ تیر در شهر پلدشت و ۴۰ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.

۳۰۲۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =