۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83396550
۰ نفر
آذربایجان‌غربی نیازمند ۸ هزار کلاس درس است

ارومیه - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: این استان نیازمند هشت هزار کلاس درس تا پایان برنامه ششم توسعه است.

ابراهیم محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با حل مشکل فضای آموزشی مشکلات ثبت نام نیز به طور چشمگیری در استان کاهش می یابد.

وی اظهار داشت: با وجود مشکلات سخت افزاری در این بخش و نیازهای موجود، ساماندهی نیروی انسانی در استان که از بهمن سال گذشته آغاز شده تا آخر تیرماه جاری به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه از ابتدای مهر امسال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود، گفت: فرآیند انتصاب مدیران نیز امسال بر اساس دستورالعمل مربوطه اجرا و پس از پایان مراحل آن مدیران جدید مشغول کار می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه ۵۶ هزار ساعت تدریس توسط نیروهای حق التدریسی آزاد در استان انجام می شود، گفت: بیش از ۲ هزار نفر نیروی حق التدریسی در این زمینه فعال است.

محمدی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در این زمینه افزود: ۶۵ هزار ساعت نیز توسط شاغلان این نهاد و ۶ هزار ساعت در قالب طرح معلم تمام وقت تدریس شده است.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای ۱۷ هزار کلاس فیزیکی است که با احتساب دو نوبتی بودن برخی از این کلاس‌ها ۲۵ هزار کلاس درس در استان با ۶۰۰ هزار دانش‌آموز دایر است.

۷۱۲۵‌/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =