۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 83396474
۰ نفر

برچسب‌ها

ازن هوای پایتخت همچنان بالاست

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (دوشنبه) با کاهش ۱۲ عددی آلاینده ازن نسبت به روز گذشته بر روی ۱۱۰ قرار داشته و برای گروه حساس جامعه ناسالم است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۹۰ به ۹۷ افزایش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۶ به ۷۳ افزایش و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۸ به ۳۷ کاهش داشته است و آلاینده ازن از ۱۲۲ به ۱۱۰ کاهش یافته است.
بر این اساس، ایستگاه‌های شاد آباد (منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۲۱ و شهرداری منطقه ۲۲ به ترتیب با شاخص‌های ۱۶۱، ۱۵۴ و ۱۴۸ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۶۲، اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴) و پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۸۳ و شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۸۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۷۲ روز هوای سالم و ۱۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۸۶ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۲۳ روز رسیده بود.

تهرام/۷۲۴۵//‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =