برخی بوستان‌های سمنان قابل استفاده عموم نیست

سمنان- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان گفت: برخی از بوستان‌های شهر فاقد نام و تعدادی از آن‌ها موقعیت بهره برداری و استفاده عموم را ندارد.

محمد همتی روز دوشنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان در سالن جلسات این شورا با اشاره به اینکه ۷۳ بوستان در سمنان وجود دارد، ابراز داشت: برخی از این بوستان‌ها به دلیل نداشتن امکانات به منظور بهره‌بری و استفاده عموم، نیاز به ساماندهی و رسیدگی دارند.

وی با اشاره به اثرگذاری بوستان‌ها بر نوع و کیفیت روابط میان شهروندان، افزود: اقدام‌های لازم برای ساماندهی و مناسب‌سازی پیاده‌روها باید انجام گیرد و هنوز اقدام جهادی برای رفع معضلات موجود در پارک‌ها انجام نشده است.

همتی ضمن تاکید بر انتظارات شورا و شهرداری از سایر دستگاه‌های اجرایی افزود: مدیریت، کنترل، ارزیابی و نظارت در اجرای طرح‌های شهری باید بیشتر باشد و دیگر دستگاه‌های اجرایی در شهر سمنان در این زمینه باید شورای شهر را یاری کنند.

ضرورت آگاهی شهروندان از چگونگی هزینه شدن عوارض‌ها

عضو کمیسیون فرهنگی شورا نیز در این جلسه گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با برگزاری رقابت‌های ورزش‌های بومی- محلی، علاوه بر مزیت‌های ورزش، می‌تواند در حفظ و بقای فرهنگ هر محله نقش موثری داشته باشد.

عباس آل بویه با اشاره به ضرورت پرداخت عوارض از سوی شهروندان، افزود: بخشی از عوارض پرداختی از سوی شهروندان به عنوان درآمدهای شهرداری محسوب شده و بخش عمده‌ای از آن برای بهسازی، زیباسازی، بهبود معابر و سایر هزینه‌های خدمات شهری صرف می‌شود.

وی تاکید کرد: شهروندان باید بدانند این عوارض‌ها در کدام قسمت شهر هزینه شده است.

بررسی رویدادهای فرهنگی، نمادهای شهری و مشکلات موجود در بوستان‌های شهر از جمله دستور کار جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان بود.

‏۷۴۰۸/‏۷۳۴۲

اخبار مرتبط