بخشنامه نحوه به‌کارگیری آموزش‌دهندگان حق‌التدریسی ابلاغ می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از ابلاغ بخشنامه‌ای از طریق امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش درخصوص نحوه به‌کارگیری آموزش‌دهندگان به‌صورت حق‌التدریس در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه وزارت آموزش و پرورش، «شاپور محمدزاده» در جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان نهضت سوادآموزی ضمن تبریک دهه کرامت اظهارداشت: این سازمان از بین ۱۰۵ دستگاه رتبه نهم خدمات الکترونیکی را کسب کرد که با سه رتبه صعود نسبت به سال قبل، موفق به کسب این رتبه شده است.

وی افزود: کمبودهای مشاهده شده درحوزه سوادآموزی استان‌ها در دیگر بخش‌های آموزش و پرورش هم وجود دارد لذا لازم است این کمبودها از سوی این سازمان و اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها به‌گونه‌ای مدیریت شود تا کارها به شکل مطلوب انجام شود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: براساس تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مقرر شده بود آموزش و پرورش از بین چهار گروه مشمول این قانون کمبود نیروی انسانی خود را به صورت حق‌التدریس تأمین کند اما قانون مذکور در مورد سه گروه اول عملیاتی شد و در مورد آموزش‌دهندگان مغفول باقی ماند.

محمدزاده ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی این سازمان مقرر شد بخشنامه‌ای از طریق امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه به‌کارگیری آموزش‌دهندگان به‌صورت حق‌التدریس ابلاغ شود.

وی اعلام کرد: وضعیت استان‌ها متفاوت است و باید متناسب با آن شرایط برنامه‌ریزی کرد، همچنین باید نظارت و بازدیدها از استان‌ها طبق تدابیر و سیاست‌های سازمان با حساسیت و دقت بیشتر صورت گیرد و بر همین اساس تمام تلاش ما پشتیبانی لازم از سوادآموزی استان‌ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =