۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی هرمزگان ایجاد شده است

بندرعباس-ایرنا- ۵ هزار فرصت شغلی در شش ماه اخیربرای مددجویان زیر پوشش بهزیستی هرمزگان از طریق تسهیلات خوداشتغالی ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان از اولویت‌های برنامه این سازمان محسوب می‌شود، لذا در سال گذشته، یک هزار و ۲۲۹ شغل برای افراد زیر پوشش ایجاد شد.

غلامحسین رنجبر روز دوشنبه در جمع کارآفرینان و کارفرمایان افزود: پرداخت تسهیلات کسب و کار خرد، مشاغل خانگی و روستایی، بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی، جبران عدم کارایی، تشکیل گروه‌های همیار و اعطای کمک‌های بلاعوض می‌تواند کمکی برای اشتغال و رفع مشکلات مددجویان باشد.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی نسبت به شناسایی نیازهای فردی مددجویان اقدام کرده و آموزش‌های شغلی توسط تیم‌های تخصصی را انجام می‌دهد اظهار داشت: این سازمان با توانمندسازی افراد زیرپوشش، سعی دارد آن‌ها را به طور تدریجی از چرخه حمایت خود خارج کند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان خاطر نشان کرد: البته تا زمانی که مددجو، به استقلال مالی و ایجاد اشتغال نرسیده باشد مستمری آن قطع نخواهد شد و همچنان از معلولان و افراد زیرپوشش حمایت خواهد کرد.

در پایان مراسم از کارآفرینان و کارفرمایان نمونه در حوزه بهزیستی با اهدا لوح قدردانی شد.

‏۶۰۴۸/‏۹۹۴۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =