آیین‌نامه‌های غیرکارشناسی صنعت را دچار مشکل کرد

سمنان- ایرنا- دبیر خانه صنعت و معدن استان سمنان گفت: تدوین آیین‌نامه‌های غیرکارشناسی و خودتحریمی صنعت و بخش تولید از مشکلات اساسی این بخش است.

عبدالحمید دربانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آیین نامه و قوانین دست و پا گیر اداری بخش صنعت را با چالش جدی مواجه کرده است و باید نمایندگان مجلس برای اصلاح این قوانین اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: تاثیر خودتحریمی ها بر اقتصاد کشور بیش از تحریم های خارجی است و آیین نامه های مخل در بخش تولید حذف شود.

دبیر خانه صنعت و معدن استان سمنان گفت: بعضی از مسئولان قوانین و آیین نامه ها را در راستای حمایت از صنعتگران تدوین کردند، اما این قوانین اکنون بلای جان بخش تولید شده است.

دربانیان تصریح کرد: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان برای گره گشایی مشکلات واحدهای صنعتی اقدام هایی انجام می شود، اما تمامی دغدغه این واحدها را نمی توان در کارگروه ها برطرف کرد.

وی اضافه کرد: قوانین بخش صنعت در راستای شرایط کنونی جامعه تنظیم و تدوین نشده است و مسئولان هرچه سریع تر برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی تلاش کنند.

دربانیان تصریح کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی کشور در سال های گذشته به دلیل مشکلاتی که قوانین مخل تولید به وجود آورده است تعطیل شد و ادامه این روند می تواند مشکلات بیشتری برای بخش تولید ایجاد کند.

دبیر خانه صنعت و معدن استان سمنان گفت: بانک های عامل استان در ارایه تسهیلات رونق تولید به بنگاه های اقتصادی تلاش کنند و با هم افزایی دستگاه های اجرایی می توان از بحران عبور کرد.

سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط