استفاده از خدمات هوشمند برای توسعه آموزش ضروری است

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش از شرکت این وزارتخانه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ خبرداد و گفت: استفاده از خدمات هوشمند و برخورداری از نظام آموزشی مجهز به آخرین فناوری‌های روز برای توسعه آموزش وپرورش و موفقیت کامل آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت آموزش و پرورش، «علی الهیار ترکمن» اظهار داشت: مدارس هوشمند یکی از دستاوردهای مهم توسعه فناوری اطلاعات در برنامه‌های آموزش و پرورش است که آثار و نتایج آن نه فقط در محیط آموزشی نمایان است بلکه تحولی نوین همراه با تجارب واقعی محیط زندگی دانش آموزان است.

وی افزود: بر اساس ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، باید امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی، محتواهای کمک‌آموزشی، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی‌های رایانه‌ای آموزشی، استعداد سنجی و آموزش مهارت‌های حرفه‌ای برای دانش آموزان فراهم شود.

معاون وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: قانونگذار در برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در تأمین زیرساخت‌های لازم برای هوشمند سازی مدارس و اتصال ۱۰۸ هزار مدرسه کشور به شبکه ملی اطلاعات مکلف کرده است که این قانون اولین گام برای تحقق دولت الکترونیک در آموزش و پرورش است.

الهیار ترکمن خاطرنشان کرد: با شرکت در نمایشگاه الکامپ، براهمیت آموزش‌های نوین و چندرسانه‌ای در امر آموزش وپرورش و گام دوم انقلاب برای تحقق جامعه‌ای دانش‌بنیان و پیشرفته (با رشد و گسترش فناوری اطلاعات که محور توسعه همه‌جانبه است) تأکید می‌کنیم.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از ۲۷ تیرماه ۹۸ به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =