۴۱ هزار و ۴۴۶ نفر در آستارا بیمه تامین اجتماعی هستند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره تامین اجتماعی آستارا گفت: ۴۱ هزار و ۴۴۶ نفر از جمعیت این شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و از این تعداد، ۳۴ هزار و ۲۴۳ نفر بیمه شده اصلی و تبعی و هفت هزار و ۲۰۳ نفر مستمری بگیر هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ اکبر رافضی روز دوشنبه به مناسبت هفته تأمین اجتماعی در فرمانداری آستارا اظهار کرد: تکیه گاه اصلی صندوق بیمه تأمین اجتماعی مشارکت سه جانبه کارفرمایان، بیمه شدگان و دولت در سیاستگذاری، تصمیم گیری کلان و تأمین منابع مالی است.
رافضی ادامه داد: رونق فعالیت‌های تولیدی موجب افزایش جمعیت تحت پوشش بیمه و امنیت روحی، سلامت جسمی و ارتقای بهره وری نیروی کار می‌شود.
وی گفت: زنان خانه دار با ۱۸ تا ۵۰ سال سابقه کار با پرداخت حق بیمه ماهانه از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری فوت برخوردار شوند و دفتر کارگزاری بیمه تأمین اجتماعی به زودی در آستارا دایر خواهد شد.
فرماندار شهرستان آستارا هم گفت: تأمین اجتماعی بر اساس مسئولیت‌های سازمانی و با ارائه خدمات خوب، در رفع نگرانی‌های اجتماعی حائز اهمیت است و خدمات آن باید برای جامعه هدف به خوبی معرفی شود.
حسن رستم زاد گفت: همکاری صنوف و صاحبان مشاغل با سازمان تأمین اجتماعی، در صورت اطلاع کافی از خدمات بیمه، افزایش خواهد یافت و برگزاری کارگاه‌های آموزش کارفرمایان برای معرفی تسهیلات حمایتی تأمین اجتماعی و خدمات دولت ضروری است.

۱۹ تا ۲۵ تیرماه هفته تأمین اجتماعی است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =