۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83396098
۰ نفر
روز ادبیات کودک و نوجوان در بوشهر گرامی داشته شد

بوشهر-ایرنا- با حضور شماری از مسئولان، مربیان و کودکان و نوجوانان اعضای باشگاه های کتاب خوانی و دانش آموزان مدارس درسالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز ادبیات کودک و نوجوان گرامی داشته شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: قرار دادن روز ادبیات کودک و نوجوان در تقویم جمهوری اسلامی اقدامی شایسته‌ا است تا همگان بیشتر به کودکان و نوجوانان به عنوان قشر مهم جامعه توجه داشته باشند.

آنیتا مظفری افزود: کتاب و کتاب خواندن نقشی مهم در رشد و تکامل کودکان دارد زیرا آنها با این کار می توانند زمینه را برای خلاقیت و تخیل خود هموارتر کنند.

وی بیان کرد: فعالیت در حوزه ادبیات کودک و نوجوان کار سختی است که نویسندگان برای ارائه کتاب پیشه کرده‌اند زیرا باید در قلم و سخن خود با کودک و نوجوان ارتباط موثر برقرار کنند.

مظفری اظهارداشت: این روز فرصت مناسبی برای شناسایی چهره های علاقمند ادبی کودک و نوجوان است تا با راهکارهایی تاثیرگذار گام‌های موثری برای علاقه و انگیزه و کشف و پرورش استعدادها بردارند.

در این برنامه نویسندگان بوشهری با حضور در میان کودکان و نوجوانان در فضایی صمیمی به بیان راه‌های موثر برای ارتباط با کتاب و کتاب خوانی پرداختند.

داستان و قصه خوانی از زبان کودکان و نوجوانان، موسیقی سنتی و محلی بوشهری، شاهنامه خوانی توسط نوجوان بوشهری و مسابقه کتاب خوانی از دیگر بخش های این آیین بود.

در این برنامه از سه کتاب ویژه کودک و نوجوان از خاتون شهرآشوب، آمنه رمضانی و علیرضا عمرانی نویسندگان برجسته و مطرح هم استانی رونمایی شد.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =