۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 83396097
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز جمع‌آوری موتورسیکلت‌های خطرساز در بافق

یزد- ایرنا- فرمانده منطقه انتظامی بافق گفت: به دنبال تصادفات منجر به فوت در 10 روز اخیر، طرح جمع آوری موتورسیکلت‌های حادثه ساز و بدون پلاک در این شهرستان آغاز شد.

سرهنگ محمد کمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران پلیس راهور شهرستان بافق در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و کاهش تلفات رانندگی از سوی موتورسیکلت سواران، دو طرح را به صورت روزانه اجرا می کنند.

وی افزود: این طرح ها شامل جمع آوری موتورسیکلت های بدون پلاک و موتورسیکلت هایی که سبب تخلفات حادثه ساز می شوند است که از سوی پلیس راهور در نوک هرم تصمیم گیری و اقدام قرار دارد و هر روز اجرا می شود.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: در سطح شهرستان بافق، موتورسیکلت سواران بیشترین آسیب پذیری را دارند که یکی از دلایل آن استفاده نکردن از کلاه ایمنی و نداشتن گواهینامه است که ۸۰ درصد از حوادث موتورسیکلت سواران به همین علت است.

وی بافق را یکی از شهرستان دارای بیشترین موتورسیکلت سوار دانست و عنوان کرد: علت آن شرایط جوی و گرمای هواست که طی نظرسنجی انجام شده از تعدادی موتورسوار، گرمی هوا علت استفاده نکردن از کلاه ایمنی است که این مهم اتفاقات و حوادث جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

کمالی، بیشترین تخلفات موتورسواران را به غیر از موارد فوق، حرکات مارپیچ و دور دور کردن دانست و افزود: خانواده ها باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند تا شاهدکاهش حوادث رانندگی از سوی موتورسواران و همچنی کاهش تلفات جانی ناشی از آن باشیم.

فرمانده منطقه انتظامی شهرستان بافق از جمع آوری ۱۲۰ دستگاه موتورسیکلت بدون پلاک از ابتدای سالجاری خبر داد و افزود: این وسایل به مدت دو هفته در پارکینگ توقیف می شود و ترخیص آن با احراز مالکیت موتورسیکلت و تعهد رعایت ضوابط و شرایط انجام می شود.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

۷۵۴۳/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =