۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۸
کد خبرنگار: 768
کد خبر: 83395977
۱ نفر

برچسب‌ها

 دولت نیجریه موجبات آزادی شیخ زکزاکی را فراهم کند

قم – ایرنا – جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دربیانیه‌ای ضمن اعتراض نسبت به رفتار ظالمانه و غیرقانونی دولت نیجریه علیه شیخ زکزاکی آورده است: این دولت مسئول حفظ جان وی بوده و باید علاوه بر پاسخگویی وقایع و اقدام های غیرانسانی خود هر چه سریع‌تر موجبات آزادی و درمان این رهبر مردمی جنبش اسلامی را فراهم کند.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: گزارش‌های متعدد منتشرشده از وخامت حال شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه در زندان، نگرانی‌های دلسوزان را در مورد سلامتی ایشان دوچندان کرده است.

این بیانیه می افزاید: دولت و نظامیان نیجریه تحت حمایت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود با اقداماتی غیرقانونی و غیرانسانی، مسلمانان بسیاری از جمله فرزندان شیخ زکزاکی را به شهادت رسانده و اکنون در ادامه فشارها و رفتارهای وحشیانه خود در تلاش‌اند تا با مسموم کردن رهبر جنبش اسلامی بر فشارهای خود علیه مسلمانان بیفزایند. در این میان مدعیان بین‌المللی دفاع از حقوق بشر سکوتی مرگ‌آور پیش گرفته‌اند و هیچ اقدامی برای نجات این رهبر مسلمانان انجام نمی‌دهند.
در این بیانیه اضافه‌شده است: از دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مصرانه می‌خواهیم تمام تلاش خود را برای نجات جان این مجاهد به کار گیرد.

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه از سال ۱۳۹۴ در پی حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله در شهر زاریا بازداشت و زندانی شد. نیروهای امنیتی نیجریه سال ۹۳ سه فرزند شیخ زکزاکی را به شهادت رساندند.

۱۱۷۵ / ۶۱۳۳/‏

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha