کارفرمایان تا ۱۳ شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرایم بیمه دارند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - کارفرمایانی که دارای جرایم بیمه مربوط به قبل از ۲۹ اسفند سال ۹۶ هستند با اثبات وقوع بحران در واحد تولیدی خود می توانند تا ۱۳ شهریور از فرصت بخشودگی بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان با هدف رونق تولید انجام می‌شود.

سیدصلاح قریشی افزود: با توجه به نامگذاری سال ۹۸ بعنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان مدیون و بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولیدات داخلی، طرح بخشودگی جرائم حق بیمه کارفرمایان در استان کردستان از ۱۳ خرداد آغاز شد و تا ۱۳ شهریور مهلت اجرا دارد.

وی اضافه کرد: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به بدهی‌های قبل از ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۶ هستند می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ها، فرمانداری و بخشداری‌ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و تائیدیه کمیته تسهیل و رفع موانع تولید، نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام کنند.

قریشی در رابطه با بدهی کارگاه‌هایی که در سال ۹۷ به علت بروز مشکلات مالی مشمول پرداخت جرایم شدند، گفت: این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند تا نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تامین اجتماعی اقدام و از تسهیلات مقرر در بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان یادآور شد: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یک جای بدهی خود را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند که در این صورت با تقسیط ١٢، ۱۸، ۲۴، ۳۰، ۳۶ ماهه به ترتیب از ١٠٠، ٨٥، ٧٥، ٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.

۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =