۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲:۱۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83395909
T T
۰ نفر
الجزیره از جوخه ترور بحرین در ایران پرده برداشت

تهران – ایرنا – شبکه خبری الجزیره قطر روز یکشنبه با پخش یک فیلم مستند از حمایت‌های رژیم آل خلیفه بحرین از گروهک‌ تروریستی «انصار الفرقان» برای ایجاد نا امنی در داخل مرزهای ایران پرده برداشت.

به گزارش الجزیره، در این مستند تحقیقاتی که با عنوان «آتش افروزان» پخش شد، تصاویر محرمانه‌ای از «هشام بلوچی» سرکرده گروهک تروریستی انصار الفرقان که سال ۱۳۹۴ به هلاکت رسید، منتشر شده که نشان می‌دهد دولت بحرین برای انجام مأموریت‌های جاسوسی و انجام عملیات در خاک ایران از وی حمایت کرده است.

الجزیره در این فیلم مستند اظهاراتی از هشام بلوچی پیش از کشته شدنش پخش کرده که نشان می‌دهد، دولت بحرین از گروه تروریستی جند الله نیز حمایت کرده است.

بلوچی در بخشی از این فیلم می‌گوید: دستگاه‌های امنیتی بحرین من را در سال ۲۰۰۶ برای انجام مأموریت‌های جاسوسی و انجام عملیات در داخل خاک ایران به کار گرفتند.

وی در بخش دیگری از احتمال اینکه توسط دولت بحرین به خاطر اسراری که در اختیار دارد سر به نیست شود، ابراز نگرانی کرده است.

شبکه الجزیره همچنین فیلمی از محمد صالح از سرکرده‌های القاعده در بحرین را پخش کرد که وی در این فیلم اقرار می‌کند که مقام‌های امنیتی بحرین از وی خواسته بودند در سال ۲۰۰۳ شیعیان مخالف حکومت از جمله «عبدالوهاب حسین» را ترور کند.
این گزارش می‌افزاید، حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین به صورت شخصی از عربستان سعودی خواسته بود تا محمد صالح را که در زندان‌های سعودی حبس بود، آزاد کند.

اردیبهشت ۱۳۹۴ رسانه‌ها گزارش دادند که هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی، فرمانده گروه انصار الفرقان و دو نفر از همراهانش در استان سیستان و بلوچستان کشته شدند.

در این برنامه مستند همچنین اسناد و تصاویری منتشر شده که حاکی از آن است دولت بحرین با همکاری گروه تروریستی القاعده سعی داشته تا شماری از مخالفان خود را ترور کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha