۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۵
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83395868
۰ نفر

برچسب‌ها

شورآفرینی حسب و حال پیامبران در اشعار «خنیاگر خزر»

شهرری- ایرنا- مجموعه اشعار «خنیاگر خزر» اثر رحیم زریان و «سفیران برگزیده الهی» اثر عبدالمجید فرائی با بیان حسب و حال زندگی شاعران و ائمه اطهار شورآفرینی می کنند.

به گزارش ایرنا، کتاب «خنیاگر خزر» اثر رحیم زریان در ۷۷۲ صفحه و یکهزار و ۲۵۰ نسخه در قالب و موضوع زندگی نامه شاعر و نویسنده معاصر دکتر "غلامرضا رحمدل شرفشاهی" تالیف شده که با قلم و اشعار خود سه دهه از عمرش را در اختیار فرهنگ و ادبیات قرار داده است.

آثار این شاعر در داستان های تاریخی، حماسه عاشورا، دفاع مقدس، مقالات علمی در معرض استفاده شاعران و دانشجویان قرار دارد.

غلامرضا رحمدل شرفشاهی در سال ۱۳۳۰ در لاهیجان به دنیا آمد و دکتری زبان و ادبیات فارسی را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد و از سال ۱۳۷۱ عضو هیات علمی دانشگاه گیلان است و آثار "دیدگاه حکومتی سعدی"، "از زمزمه تا فریاد"، "گزیده ادبیات معاصر" و "ما ایستاده ایم و شکفتن طوفان" از دیگر آثار این شاعر معاصر است.

مجموعه شعر «سفیران برگزیده الهی» اثر عبدالمجید فرائی که برای نخستین بار در کشور منتشر می شود؛ شامل ۲۹ قطعه در وصف ۲۹ پیامبر الهی از حضرت آدم تا حضرت محمد (ص) در ۲۴۰ صفحه با یکهزار نسخه توسط انتشارات سمیع چاپ می شود.

عبدالمجید فرائی شاعر اهل ری در سال های ۱۳۸۷، ۱۳۸۸ و ۱۳۹۰ بعنوان شاعر برگزیده معرفی شد و "ما راست قامتیم" و "پر پرواز" از دیگر آثار وی است.

فرائی درسال ۱۳۳۲ در خانواده ای مذهبی در شهر زنجان متولد و تا ۱۵ سالگی در این شهر اقامت داشت و سپس به تهران آمد.

وی از ۱۰ سالگی به سرودن شعر پرداخت و بالغ بر ۳۰ هزار بیت شعر عرفانی، آیینی و حماسی سروده است.

کتاب «خنیاگر خزر» و «سفیران برگزیده الهی» یکشنبه شب با حضور مسئولان فرهنگی شهرستان ری و جمعی از شاعران و نویسندگان در تالار خانه فرهنگ کتابخانه شیخ صدوق شهرری برگزار شد.

شهرستان ری به مرکزیت شهرری با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

۷۲۴۷/‏۶۰۰۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =