ساخت و سازهای غیر مجاز باید قبل از احداث بنا متوقف شود

بروجرد - ایرنا - معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز باید قبل از احداث بنا متوقف شود، تا مشکلات بعدی به وجود نیاید.

به گزارش ایرنا، عبدالرحیم رحیمی عصر یکشنبه در جلسه بررسی فرایند ساخت و سازهای غیر مجاز شهری در محل فرمانداری برگزار شد افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز شهری باعث آشتفتگی در شهر می شود و عزم و جدیت در همه دستگاههای متولی مانند شهرداری، نظام مهندسی و دیگر دستگاههای مرتبط باید به وجود آید.

وی اظهار داشت: قبل از ساخت و ساز و صدور پروانه ساخت باید ارتفاع ساختمان و بنا مشخص و با نظارت مداوم نظام مهندسی و شهرداری در ساخت و ساز جلوی تخلف گرفته شود.

فرماندار بروجرد با اشاره به عدم نظارت در ساخت و ساز های غیر مجاز گفت: شهرداری و نظام مهندسی نباید اجازه ساخت و ساز غیر مجاز در سطح شهر را صادر کنند زیرا در ساخت و سازهای غیر مجاز کوتاه امدن برخی مسئولان باعث این امر می شود.

رحیمی افزود: نظام مهندسی باید گزارشات خود را مرتب به معاونت عمرانی فرمانداری صادر کند و در کمیسیون ماده ۱۰۰ هیچ پرونده ساخت و ساز غیر مجاز رای نخواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه هدف از ارسال گزارشات نظام مهندسی به معاونت عمرانی فرمانداری را شفاف سازی می باشد گفت: اگر قرار است به کسی در امر ساخت و ساز کمک کنیم این کمک باید شفاف باشد و هر جا قانون اجازه می دهد کار پیش برود.

شهرداربروجرد نیز دراین جلسه گفت: یکی از دلایل تخلفات در ساخت و سازهای غیر مجاز مشکلات اقتصادی پیش رو است که پیمانکاران و انبوه سازان را به دنبال ساخت و سازهای غیر مجاز می کشاند.

رحیم جافری افزود: راه و شهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری در ساخت و سازهای شهری نقش موثر دارند و اصلاح قوانین باعث جلوگیری از تخلفات خواهد شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون در شهرداری بروجرد ۲ هزار رای اجرا نشده در مورد ساخت و سازهای غیر مجاز وجود دارد که به دلایل مختلف به تعویق افتاده است.

شهردار بروجرد گفت: برای جلوگیری از تغییر کاربری در باغات سطح شهر با اخذ مجوزهای لازم باید این باغات به باغ شهر تبدیل شود زیرا با این کار هم اشتغال ایجاد می شود و هم فضای سبز حفظ شده است.

جافری با انتقاد از نظام مهندسی گفت: نظام مهندسی باید از ابتدا بر روی ساخت و سازهای شهر نظارت داشته باشد و مرتب و مرحله به مرحله گزاراشات خود را به شهرداری ارسال کند.

دادستان بروجرد نیز دراین جلسه گفت: همه دستگاهها مانند نیروی انتظامی و شهرداری ها و نظام مهندسی باید با کمک هم به مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر بپردازند.

مهدی محمدی افزود: مقام قضایی نیز با حکم خود قاطعیت بیشتری برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز را انجام می دهد و دراین راستا هیچ تعارفی ندارد.

وی اظهار داشت: شهرداری باید اصول شهر سازی را رعایت و آن را با پول مبادله نکند، نباید شهرداری در ابتتدا اجازه تخلف دهد سپس با گرفتن جریمه پایان کرا صادر کند.

دادستان بروجرد گفت: همه باید فعالانه و با احساس تکلیف بالا با ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد کنیم.

محمدی افزود: قانون در هر شرایطی باید اجرا شود و همه مسئولان باید پشت سر قانون حرکت کنند و نباید مسئولی خود باعق بی قانونی و دور زدن قانون باشدف قوه قضاییه در صورت مشاهده اینگونه موارد چشم پوشی نخواهد کرد.

۷۱۹۰/۷۲۷۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha