دغدغه های خانواده‌ها و بی اعتمادی ایجاد شده در پذیرش دانشجو باید رفع شود

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات پیش آمده برای پذیرش دانشجو در رشته پزشکی سبب ایجاد دغدغه برای خانواده ها و بی اعتمادی به وزارت علوم شد که این موضوع باید رفع شود.

«سید حمایت میرزاده» روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با تشریح نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: ارائه گزارش نحوه پذیرش دانشجو توسط وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در دانشگاه‌های سراسری، آزاد و علوم پزشکی دستور کار نخست امروز کمیسیون بود که با حضور مسئولان این حوزه بررسی شد.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: مشکلاتی برای پذیرش دانشجوی پزشکی سال گذشته پیش آمد بود مبنی براینکه تعدادی دانشجو قبول شدند بعد گفتند اشتباه شد؛ اگرچه واقعاً اشتباه شده بود اما دغدغه‌هایی برای خانواده‌ها ایجاد کرد و امروز برای جلوگیری از تکرار اتفاقات سال گذشته در رابطه با آزمون رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و رفع بی اعتمادی در جامعه نسبت به وزارت علوم این نشست برگزار شد.

میرزاده با انتقاد از نبود هماهنگی کامل بین دستگاه‌های مختلف در برگزاری آزمون، گفت: به همین دلیل مقرر شد تا دو هفته آینده، شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تشکیل جلسه استدلال وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و سایر بخش‌ها را استماع و سپس در خصوص نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی به کمیسیون آموزش ارائه کند تا در این زمینه تصمیم گیری نهایی انجام شود.

وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی بین این نهادها ادامه داد: بقیه نهادها ملزم هستند مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو را اجرایی کنند تا هم قانون رفع ابهام شود و هم کسی دخالت سلیقه‌ای نکند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دستور کار دیگر این کمیسیون را بررسی سطح علمی دانشگاه‌ها عنوان و تصریح کرد: بحث مهم دیگری هم که مطرح شد راجع به سطح علمی پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها و رتبه آنها در دو دانشگاه آزاد و سراسری بود که بعضی سطح دانشگاه آزاد و برخی سطح علمی دانشگاه سراسری را بالاتر می‌دانستند.

وی ادامه داد: از این رو قرار شد به زودی گزارش این موضوع را در اختیار کمیسیون آموزش قرار دهند.

میرزاده درباره مدارس شاهد و اماکن بنیاد شهید و خدمات رسانی به خانواده‌های ایثارگران نیز گفت: این موضوع هم در دستور کار امروز کمیسیون آموزش قرار داشت و استیجاری بودن و تملک ساختمانی بنیاد شهید در مدارس شاهد مشکلاتی ایجاد کرده بود. هماهنگی‌های لازم موجود تقویت شد تا دیگر شاهد مشکلاتی در این زمینه نداشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین از انصراف متقاضی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد از طرح خود خبر داد و گفت: با توجه به انصراف نماینده متقاضی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد، این موضوع در نشست امروز مطرح نشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =