تصویب کلیات طرح تبدیل وضعیت شاغلان دستگاه‌های دولتی در کمیسیون اجتماعی

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح تبدیل وضعیت شاغلان دستگاه‌های دولتی دارای گواهینامه قبولی در آزمون‌های ادواری در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.

«جلیل مختار» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تشریح جزئیات دستور کار نشست امروز- یکشنبه- کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در نشست امروز کمیسیون کلیات طرح تبدیل وضعیت شاغلان دستگاه‌های دولتی دارای گواهینامه قبولی که در آزمون‌های ادواری از سال ۸۱ تا ۹۶ شرکت کرده اند، در قالب ماده واحده مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در پی تصویب این طرح دولت موظف است، تمامی کارکنان دستگاه‌های دولتی که به صورت قرارداد معین، انجام کار مشخص و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مشغول به کار هستند و در آزمون‌های ادواری سال ۸۱ تا ۹۶ شرکت کرده باشند را مشروط به داشتن کارنامه مجاز و در صورت پست سازمانی بلاتصدی متناسب با رشته تحصیلی آنها و داشتن شرایط لازم تبدیل وضعیت کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون، کلیات این طرح به تصویب رسید و جزئیات این طرح نیز در کارگروهی در آینده در کمیسیون اجتماعی مطرح و بررسی شده و نهایتاً در کمیسیون به تصویب نهایی می‌رسد.

مختار در عین حال موضوع دستور کار دیگر جلسه کمیسیون را نیز، بررسی طرح استفساریه جز ۴ بند ب تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تأمین اجتماعی عنوان کرد.

وی درخصوص ۴ درصد نرخ بیمه مقرر در ماده ۲۸ قانون تأمین اجتماعی نیز عنوان کرد: این استفساریه در قالب پرداخت ماهانه از کارفرمای واگذارکننده کار تا رفع سطح سخت و زیان‌آور در محیط کار مطابق با قانون تأمین اجتماعی است، جواب استفساریه نیز بله بود یعنی کارفرمایانی و یا کسانی که به عنوان واگذارکننده در صورتی که این ۴ درصد را به صورت ماهانه دریافت نکرده باشند، بایستی خود آنها این ۴ درصد را پرداخت کنند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: طبق این استفساریه، تمامی کارفرمایان حقیقی از بابت شرایط سخت و زیان‌آور ملزم به دریافت ۴ درصد از پیمانکاران و واسطه‌ها و پرداخت‌آن به سازمان تأمین اجتماعی می‌شوند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =