۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83395686
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با خانواده شهیدان رودسر

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با خانواده سه شهید شهرستان رودسر دیدار کرد.

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز یکشنبه در دیدار با پدر شهیدان محمود، عزت الله و احمد پسند در روستای سیاهکلرود بخش چابکسر رودسر با اشاره به اینکه شهدا موجب عزت و افتخار جامعه اسلامی هستند اظهار کرد: امروز مسئولان سر سفره شهیدان نشسته‌اند و وجود خانواده شهدا سبب افتخار جامعه است.

وی هدف از دیدار خانواده شهدا را روحیه گرفتن از پدران، مادران، همسران، برادران و خواهران شهیدان ذکر کرد و ادامه داد: وظیفه داریم با حضور در جمع خانواده شهیدان به آنها بگوییم در مسیر آرمان‌های شهدا ایستاده‌ایم.
نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه در دیدار خانواده شهید حسن عشوری از شهدای مدافع امنیت کشور، به روحیه پر نشاط خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: به وجود جوانانی که دوران انقلاب و دفاع مقدس را درک نکردند و در راه اسلام و شهدا گام برداشتند، افتخار می‌کنیم.
وی با اشاره به وجود جوانان ارزشی در جامعه اسلامی، بیان کرد: جوانی که جان خود را در راه آرمان‌های انقلاب فدا کرد، در واقع یک امت برای جامعه اسلامی است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه خانواده شهدا ستون مستحکمی برای ادامه مسیر انقلاب هستند، یادآور شد: وظیفه داریم از انقلاب حمایت کنیم زیرا شهدا جان خود را برای حفظ انقلاب و اسلام فدا کردند.
وی همچنین در دیدار پدر شهید امیررضا علیزاده اظهار کرد: شهید علیزاده قهرمان ملی ماست و در دفاع از حرم اهل بیت (ع) جان خود را فدا کرد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خانواده شهدا ستون‌ها و ذخایر انقلاب هستند، بیان کرد: شهیدان با خون خود درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند و آمدیم بگوییم در مسیر شهدا هستیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: شهدا همان طور که در دنیا پاسدار ولایت بودند، در آخرت نیز با اهل بیت (ع) محشور می‌شوند.
محمود، عزت الله و احمد پسند به ترتیب در سال‌های ۶۰، ۶۵ و ۶۶ در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند.
حسن عشوری نیز شهید مدافع امنیت است که سال ۹۶ در چابهار توسط گروه‌های تکفیری به افتخار شهادت نائل آمد.
همچنین امیررضا علیزاده نخستین شهید مدافع حرم گیلان در سال ۹۲ در سوریه به شهادت رسید.

شهرستان رودسر با چهار بخش مرکزی، چابکسر، کلاچای و رحیم آباد در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =