اعتماد مردم با شفافیت فعالیت‌های اقتصادی بیشتر می‌شود

رشت - ایرنا - سرپرست استانداری گیلان گفت: شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در برنامه‌های نظام مالیاتی، زمینه‌ساز اعتماد بیشتر مردم است.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ ارسلان زارع روز یکشنبه به مناسبت هفته مالیاتی و روز ملی مالیات، در جریان بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان اظهار داشت: امروز کشور به لحاظ سیاسی و اقتصادی شرایط حساس و مهمی دارد و اقتصاد می‌تواند به عنوان رکنی موثر در توسعه هر جامعه و کشوری نقش اساسی ایفا کند.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم و ارزشمند دولت تدبیر وامید در نظام بودجه ای کشور، کاهش وابستگی بودجه عمومی به درآمدهای نفتی است.

زارع افزود: درآمد مالیاتی یکی از دو منبع مهم تحقق بودجه عمومی در شرایط تحریم و درآمد کشور بجز نفت است که در راستای توسعه، تولید و اشتغال زایی و فعالیت های عمرانی هزینه می شود.

سرپرست استانداری گیلان تصریح کرد: مالیات در همه کشورها، یکی از ابزارهای مهم سیاستی دولت ها برای اجرای برنامه های اقتصادی، برقراری ثبات اقتصادی و تعدیل نابرابری درآمدهاست که در گرو آن عدالت نسبی نیز محقق می شود.

زارع در بخشی دیگر از سخنانش، بر لزوم حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی به منظور ایجاد اشتغال و تشویق کارآفرینان به سرمایه گزاری و تولید تاکید و اضافه کرد: شفافیت فعالیت های اقتصادی در برنامه های نظام مالیاتی زمینه ساز اعتماد بیشتر مردم خواهد بود.

سرپرست استانداری گیلان از پرسنل اداره کل مالیاتی به عنوان سربازان نظام جبهه اقتصاد مقاومتی یاد و از خدمات و تلاش های آنان قدردانی کرد و خواستار تکریم بیشتر مودیان و جلب رضایت ارباب رجوع شد.

۱۶ تیر ماه روز ملی مالیات و تا ۲۳ این ماه به نام هفته مالیات نامگذاری شده است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =