۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83395669
۰ نفر

برچسب‌ها

شبکه برق روستای دل سروآباد اصلاح شد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت توزیع برق سروآباد از اصلاح شبکه هوایی برق روستای دل از توابع بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

پیمان زارعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه شبکه فشار ضعیف برق روستای دل از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد با جمعیت بیش از ۳۰۰ خانوار وضعیت مطلوبی نداشت، اصلاح شبکه برق این روستا در دستور کار مدیریت شبکه برق شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی و مستمر نیروهای شرکت برق سروآباد بیش از سه هزار متر شبکه سیمی برق روستای دل به کابل خودنگهدار تبدیل و شبکه هوایی برق این روستا با موفقیت اصلاح شد.

مدیر شرکت توزیع برق شهرستان سروآباد یادآور شد: برای اصلاح شبکه هوایی برق این روستا و تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در مجموع یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت برق هزینه شد.

وی اضافه کرد:؛ بخشی از مشکلات برق این روستا شامل ضعف ولتاژ، رفع حریم، فرسودگی شبکه و عدم تقسیم صحیح بار بین فیدر ها بود که با نصب کابل خودنگهدار این مشکلات برطرف شد.

شبکه هوایی برق بزرگترین روستای سروآباد اصلاح شد

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان سروآباد از اصلاح شبکه هوایی برق روستای بیساران از بزرگترین روستاهای استان کردستان و این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به اینکه روستای بیساران از قدیمی ترین روستاهای ایران و بزرگترین روستای سروآباد و استان کردستان است شبکه فعلی برق آن دچار فرسودگی بود که گاهاً افت ولتاژ و نارضایتی مشترکین برق را در پی داشت.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده و جذب اعتبارات لازم یک هزار و ۳۳۰ متر از شبکه ضعیف هوایی این روستا به کابل خودنگهدار تبدیل شد و برای اجرای این پروژه در مجموع اعتباری بالغ بر ۷۲۴ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت برق هزینه شد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان سروآباد گفت: اکنون اصلاح شبکه برق ۲ روستای دزلی و درکی نیز در دست اجرا است و سایر روستاهای سطح شهرستان نیز در طول سال و در صورت تامین اعتبار شبکه فشار ضعیف برق آنها اصلاح خواهد شد.

شهرستان سروآباد با ۷۳ روستا، ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیت ۵۰ هزار نفری در فاصله ۹۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

۷۳۵۴/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =