۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83395639
۰ نفر
حُقه «رایولا» و جلوگیری از دام بانوی پیر برای «دی لیخت»

تهران- ایرنا- «ماینو رایولا» مدیر برنامه مشهور هلندی عزم خود را جزم کرده تا در پرونده انتقال «متیس دی لیخت» به یوونتوس، خوب محکم‌کاری کرده و از گیر افتادن مرد هلندی در قفس طلایی بانوی پیر جلوگیری کند؛ اتفاقی که هم اکنون برای «پل پوگبا» در منچستریونایتد در حال رخ دادن است.

رایولا برای بیرون کشیدن پوگبا از اولدترافورد به مشکل بزرگی برخورده است چرا که مالکان منچستریونایتد قادرند بر سر هر مبلغ قابل قبولی مذاکره کنند و از این رو، رایولا مصمم است تا در مورد انتقال قریب الوقوع «متیس دی لیخت» به یوونتوس مرتکب اشتباهی مشابه نشود.

توافق انتقال دی لیخت از آژاکس به یووه تا سطح زیادی نهایی شده است اما خواسته رایولا گنجاندن بند فسخ ۱۲۰ میلیون یورویی در قرارداد کاپیتان تیم ملی هلند و فعال شدن آن از سال سوم قرارداد مذکور است؛ مبلغی که به نظر وی معقول و قابل پرداخت است.

در واقع، رایولا ۵۱ ساله و پرتجربه تا زمان برآورده نشدن این خواسته از امضا و تأیید رسمی قرارداد امتناع کرده است؛ دلیل اصرار وی بر وجود این بند در قرارداد نیز جلوگیری از گیر افتادن دی لیخت در قفس طلایی یوونتوس است؛ اتفاقی که پوگبا در یونایتد در حال تجربه کردن آن است.

در سوی دیگر، با توجه به اینکه بانوی پیر قرار است در ازای خرید مدافع هلندی، ۷۰ میلیون یورو به علاوه ۱۱ میلیون دستمزد سالانه پرداخت کند، این تیم بر موضع خود مبنی بر عدم گنجاندن بند فسخ که بی‌شباهت با رقم مذکور نیست، پافشاری کرده است.

برای مقامات یووه قابل درک نیست که دی لیخت بتواند پس از سه سال در ازای ۱۲۰ میلیون یورو تورین را ترک کند.

رایولا در نهایت موفق شد تا بند فسخ را در قرارداد بگنجاند اگرچه بر اساس گزارش‌ها توافق کرده است که از تابستان سال ۲۰۲۲ تیم‌هایی که خواهان دی لیخت باشند باید بر سر ۱۵۰ میلیون یورو مذاکره کنند.

یوونتوس در ابتدای امر خواسته بود این بند فسخ ۲۰۰ میلیون یورو باشد اما در نهایت در مورد این رقم به توافق رسیدند؛ دی لیخت به این انتقال راضی شده و طی ساعات آینده به طور رسمی اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =