۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83395632
۰ نفر

برچسب‌ها

نوبخت: اعتبارات خراسان شمالی سه برابر شده است

بجنورد-ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اعتبارات خراسان شمالی در دولت یازدهم در مقایسه با دولت گذشته سه برابر شده است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در نشست شورای اداری و توسعه خراسان شمالی در باره اعتبارات خراسان شمالی در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ اظهار داشت: برای طرح‌های عمرانی این استان بیش از یکهزار و ۹۴۴ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی افزود: این رقم در سال ۸۸ تا ۹۱، ۶۷۷ میلیارد تومان بوده است یعنی اعتبارات در این دولت یازدهم سه برابر شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: فقط در سال ۹۶ و ۹۷ میزان ۹۸۵ میلیارد تومان اعتباار به استان دادیم و متوسط سالانه ۹۲ تا ۹۷ هم ۴۸۸ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی این استان پرداخت شد

نوبخت در باره مصوبات سفر دورقبل دولت به استان خراسان شمالی گفت: در این سفر برای این استان ۲۶ مصوبه با ۶۳۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است و تاکنون از این رقم ۷۲۴ میلیارد تومان پرداخت شده است یعنی ۱۱۶ درصد بیش از رقم مصوب.

البته این به این معنا نیست که همه مصوبه‌ها ۱۰۰ درصد انجام شده است.

در این سفر از چند محل از جمله منابع عمومی با دستور رئیس جمهور اعتبارات پرداخت می‌شود تا توسعه استان تسهیل شود و از منابع داخلی دستگاه‌های اجرایی با مشارکت بخش غیردولتی انجام برسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در این سفر ۴۴ طرح و پروژه به ارزش ۹۳۸ میلیارد تومان در این سفر مصوب شده است.

علاوه بر آن ۷۹۹ میلیارد تومان و ۳۷۰ میلیون دلار از منابع داخلی دستگاه‌های اجرایی قرار است در این استان سرمایه گذاری شود.

دولت علاوه بر توسعه زیر ساخت‌ها به اشنغال جوانان توجه دارد در این باره در نظر دارد ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال برای ۲۱ هزار و ۹۵۷ نفر شغل ایجاد کند.

دومین سفر استانی دولت تدبیر و امید روز یکشنبه به استان خراسان شمالی آغاز شده است که در این سفر شماری از وزرا و اعضای دولت به نمایندگی از رئیس جمهوری با حضور در شهرستان‌های این استان نسبت به افتتاح و یا آغاز طرح ها اقدام کردند.

۷۱۸۵/‏‬ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =