۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83395558
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ مزرعه بیت کوین در ری کشف شد

شهرری - ایرنا - معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب تهران گفت: ۳۵ مزرعه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) طی یک ماه اخیر در بخش های مختلف شهرستان ری کشف شد.

به گزارش ایرنا، داود رحیمی روز یکشنبه در دیدار با اصحاب رسانه شهرستان ری اظهار داشت: ۳۰ کارگاه در بخش کهریزک، چهار کارگاه در شهرری، و یک کارگاه در بخش خاوران شهرستان ری کشف شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰ دستگاه ماینر (استخراج پول مجازی) از پنج کارگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) در بخش خاوران و شهرری کشف شده است، افزود: اداره توزیع برق شهرستان ری به دلیل قرار گیری کارگاه های بخش کهریزک در داخل برخی واحدهای تولیدی تعطیل، اقدام به قطع برق و اخذ خسارت از این واحدها کرده است.

رحیمی یادآور شد: فناوری استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) به دلیل ارزان بودن بهای انرژی برق در کشور از حدود یک سال پیش شیوع پیدا کرده و به سرعت در حال توسعه است، هنوز قانون و تعرفه برق مشخصی برای تولید کنندگان ارز دیجیتال در کشور وجود ندارد.

وی یاد آور شد: برق واحدهایی که در این شهرستان اقدام به تولید ارز دیجیتال (بیت کوین) می کردند قطع و متخلفان در حدود ۱۷ میلیارد و ۴۹۳ میلیون ریال جریمه نقدی شدند.

رحیمی تصریح کرد: تولید هر بیت کوین در حدود ۷۲ هزار کیلووات ساعت برق مصرف می کند؛ یعنی اگر مصرف برق هر مشترک خانگی به طور متوسط ماهیانه ۲۰۰ کیلووات ساعت باشد، در سال نزدیک به ۲ هزار و ۴۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف می کند، در نتیجه تولید یک بیت کوین با ۷۲ هزار کیلووات ساعت با مصرف برق ۳۰ مشترک خانگی برابری می کند.

وی با اشاره اینکه فصول گرم سال اوج مصرف برق در کشور محسوب می شود، افزود: مصرف بالای برق توسط دستگاه های ماینر (استخراج پول مجازی) در فصل تابستان می تواند خسارات جبران ناپذیری به نیروگاه ها و شبکه توزیع برق وارد کند.

مدیر اداره برق شهرستان ری در ادامه با بیان اینکه این شهرستان در حدود ۳۲۰ هزار و ۹۹۵ مشترک در بخش های خانگی، صنعتی، تجاری، ادارای و کشاورزی دارد، اظهار داشت: شهرری ۲۰۰ هزار و ۶۰۴ مشترک، کهریزک ۸۱ هزار و ۵۱۰ مشترک و خاوران ۳۸ هزار و ۸۸۱ مشترک دارد.

رحیمی ابراز کرد: بیشترین میزان مشترکان خانگی در بخش های شهرری و خاوران وجود دارند و مشترکان بخش کهریزک نیز بیشتر در حوزه صنعت فعالیت می کنند.

وی با شاره به اینکه انباشت بدهی بهای برق مصرفی دستگاه اداری یکی از بزرگترین مشکلات اداره برق شهرستان ری است، تصرح کرد: همانطوری که مشترکان از ما انتظار برق مستمر و با ولتاژ مناسب را دارند باید آنان نیز بهای انرژی مصرفی خود را به موقع پرداخت نمایند و از برق که سرمایه ملی است به درستی استفاده کنند.

قبض های کاغذی برق به زودی حذف می شود

معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب تهران در ادامه گفت: قبض های کاغذی برق در راستای توسعه دولت الکترونیک، ارائه خدمات غیرحضوری، ارتباط دو سویه با مشترکان، ارتقای سطح خدمات و رفاه مشترکان و همچنین صرفه جویی اقتصادی به زودی حذف می شود.

رحیمی اضافه کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از ابتدای مهر ماه سال جاری قبوض کاغذی را به طور کامل حذف و به جای آن مشترکان اطلاعات قبوض خود را از طریق پیام کوتاه دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: مشترکان تهرانی می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی شرکت در اینترنت، استفاده از اپلیکیشن خدمات غیرحضوری و استفاده از سامانه پیامکی به شماره ۵۰۰۰۴۰۱۲۱ پیام خود را ارسال و یا شماره تلفن را به مامورینی که برای قرائت مراجعه می نمایند، بدهند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

۳۲۱۸/‏۶۰۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =