۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83395515
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار اردستان: نظارت بر قیمت کالا و خدمات تشدید شود

کاشان- ایرنا- فرماندار اردستان افزایش بازرسی‌ها و نظارت بر قیمت کالا و خدمات در این شهرستان را خواستار شد و گفت: مردم نباید برای تهیه و خرید کالا، افزون بر فشار تحریمها، ظلم عده ای سودجو را تحمل کنند.

حمیدرضا تأملی روز یکشنبه در نشست تعزیرات حکومتی این شهرستان با تاکید بر لزوم مداخله دولت در برخورد با گرانفروشی، آن یک وظیفه ملی و قانونی دانست و گفت: مسؤولان باید با جدیت این اقدام را انجام دهند.

وی یکی از دغدغه‌های دولت را تأمین و عرضه مناسب کالاهای اساسی بین مردم عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های نظارتی باید به یک وحدت رویه در مأموریت‌ها در شرایط خاص کنونی برسند و هر دستگاه در حوزه تخصصی، هدف مشخصی داشته باشد.

فرماندار اردستان لزوم استفاده از توانمندی انجمن حمایت از مصرف کنندگان را یادآور شد و از اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان خواست نسبت تأسیس این انجمن در نخستین فرصت اقدام کند.

وی تصریح کرد: دولت درموقعیت سخت کنونی که در جنگ اقتصادی بسر می‌بریم، تلاش کرده ذخیره کالاهای اساسی را در شرایط خوبی نگهدارد که برخی کالاها برای ۲ سال کشور ذخیره سازی شده و باید جامعه از آرامش لازم برخوردار باشد.

تأملی علت گرانی برخی کالاها را نوسان‌های ارزی، فشار تحریم‌های ظالمانه و افزایش تقاضا اعلام کرد و گفت: آنچه مهم است جلوگیری از سو استفاده برخی افراد است که با ارز دولتی جنس وارد کرده آن را با نرخ آزاد می‌فروشند که باید در این خصوص برخورد قاطعانه ای انجام پذیرد.

وی تاکید کرد: مردم بدنبال ناجی می‌گردند و آن هم سیستم نظارتی دولت است و مردم باید تأثیر حضور دولت را درک کنند که با فعال کردن بازرسی نامحسوس می‌توان طوری عمل کرد که بازتاب اجتماعی داشته باشد.

بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ واحد صنفی در شهرستان اردستان وجود دارد.

این شهرستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

۷۴۳۱/۶۱۳۶/‏۶۰۲۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =