متخلفین عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی در لرستان ۶۱۷ میلیارد ریال جریمه شدند

خرم آباد - ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان گفت: واحدهای متخلف عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی در این استان ۶۱۷ میلیارد ریال جریمه شدند.

به گزارش ایرنا، بهرام براری روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: در سال گذشته بر اساس آمار حقیقی استخراج شده از سیستم دادرسی، ۱۲ هزار و ۴۳۵ پرونده در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که در سال ۹۶ تعداد پرونده ها ۱۰ هزار و ۵۹۰ بوده است.

وی اظهار داشت: در بحث کالا و خدمات ۱۵ درصد افزایش ورودی پرونده، در حوزه قاچاق کالا و ارز ۱۵ درصد افزایش پرونده و در حوزه بهداشت و دارو نیز ۶۸ درصد تعداد پرونده‌ها افزایش یافته است.

برابری ادامه داد: به لحاظ محکومیت ریالی در سال ۹۷ مجموع محکومیت‌ها ۹۹۸ میلیارد ریال بود، و این میزان در سال ۹۶ حدود ۳۶۷ میلیارد ریال بوده است.

وی یادآور شد: در حوزه وصولی اجرای احکام نیز در سال ۹۶ حدود ۹۰ میلیارد ریال وصول شد که این میزان در سال ۹۷ به رقمی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

براری ادامه داد: در اواخر سال ۹۶ و ۹۷ تمرکز بر مسایل درشت و تخلفات اقدامات خوبی شده وحکم شرکت‌های صوری عرضه مواد پتروشیمی در مرحله اجرا است که در این ارتباط ۷ واحد تولیدی با عنوان تولیدی اما صوری تاسیس شده بود، شناسایی شدند.

وی افزود: ۶۱۷ میلیارد ریال جریمه از ناحیه شعب ما برای این واحدها با عنوان مواد آلی و پتروشیمی حکم صادر شد که در حال حاضر حکم آنها در مرحله اجرا است.

براری ادامه داد: حکم آنها قطعی صادر شده است و در مرحله ابلاغ و اجرا برای حکم هستند و برخی دارای یک یا ۲ متهم هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان افزود: در حوزه قاچاق دام ۲۲ پرونده در حوزه قاچاق دام طی امسال وارد دستگاه تعزیرات حکومتی شده است، و در جریان رسیدگی به این پرونده‌ها، علاوه بر ضبط دام‌ها به نفع دولت، ۲ میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال جریمه شده‌اند.

۷۲۷۴ /‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =