لیموترش کیلویی ۸ هزار تومان ارزان شد

تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران گفت: در یک هفته گذشته قیمت هرکیلوگرم لیموترش میناب به دلیل افزایش عرضه هشت هزارتومان کاهش یافت.

«اسدالله کارگر» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: براساس نرخنامه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران از ۲۴ تا ۲۶ تیر قیمت هر کیلوگرم لیموترش میناب بین ۱۲ هزار تا ۱۸ هزارتومان است در حالی که هفته گذشته قیمت این محصول بین ۱۷ هزار تا ۲۶ هزارتومان بوده است که حدود هشت هزارتومان کاهش قیمت را نشان می‌دهد.

وی اظهارداشت: قیمت هر کیلوگرم آناناس کارتنی ۱۰ هزارتومان، گیلاس تک دانه بین دو هزار تا سه هزارتومان، فلفل تند ریز بین دو هزار تا سه هزارتومان، گیلاس صورتی، طالبی، شلیل شبرنگ و کلم بروکلی هر کدام به تنهایی هزارتومان، سیب زمینی نو، غوره آبگیری، طالبی شاه پسند، لوبیا سبز، هویج، خیارگلخانه هرکدام به تفکیک ۵۰۰ تومان نسبت به مدت مشابه هفته گذشته کاهش قیمت داشته اند.

وی تصریح کرد: افزایش عرضه از استان‌های مختلف و ایجاد محدودیت صادرات طی روزهای گذشته موجب روند کاهشی قیمت محصول سیب زمینی در میدان مرکزی میوه و تره بار و در نهایت بازار شده است که این روند ادامه خواهد داشت.

پیش از این قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی در میدان میوه و تره بار هفت هزار تومان و در بازار مصرف ۹ هزارتومان بوده است.

قیمت سیب زمینی در هفته جاری در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۴۵۰۰ تا ۶,۵۰۰ تومان عرضه می شود.

بر اساس نرخنامه عمده فروشی محصولات کشاورزی میدان مرکزی، در بازه زمانی بیست و چهارم تا بیست و ششم تیر امسال قیمت هر کیلوگرم انواع میوه و سبزی به این شرح است:

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha