۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 880
کد خبر: 83395387
۰ نفر

برچسب‌ها

والیبال منتظر انتخابات، فدراسیون به فکر مجمع سالیانه

تهران- ایرنا- با پایان لیگ ملت‌ها، جامعه والیبال ایران منتظر است که تکلیف برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون روشن شود اما به نظر می‌رسد فدراسیون برنامه‌های دیگری دارد.

۱۸ آذر ۱۳۹۷ «افشین داوری» به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال معارفه شد. بر اساس قانون، یک فرد حداکثر می‌تواند ۶ ماه سرپرستی فدراسیون‌های ورزشی را بر عهده داشته باشد و در این مدت باید مجمع انتخاباتی فدراسیون برگزار شود. اتفاقی که هنوز در والیبال رخ نداده است.

اگر قانون را ملاک قرار دهیم، بیشتر از یک ماه است که داوری به صورت غیرقانونی فدراسیون والیبال را اداره می‌کند و تمام تصمیمات او هم تخلف از قانون محسوب می‌شود. پیش از این چند بار مسئولین وزارت ورزش اعلام کرده بودند که مراحل برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال، پس از پایان لیگ ملت‌ها انجام می‌شود.

حالا که لیگ ملت‌های والیبال به پایان رسیده، نه تنها خبری از انتخابات نیست بلکه خبر می‌رسد فدراسیون در تدارک برگزاری مجمع سالیانه به میزبانی استان خراسان رضوی است؛ آن هم استانی که مانند فدراسیون رئیس ندارد و به صورت سرپرستی اداره می‌شود.

با وجود اینکه بر اساس قانون، داوری باید بیش از یک ماه پیش فدراسیون را ترک می‌کرد همچنان مشغول تصمیمات جدید است و به انتصابات خود در فدراسیون ادامه می‌دهد. حتی رئیس هیات والیبال سمنان هم در روز ۱۳ تیر و در مجمعی به ریاست سرپرست غیرقانونی فدراسیون، انتخاب شد. بدیهی است که وقتی حضور «افشین داوری» در فدراسیون با قانون در تضاد باشد، ریاست او بر هر مجمع استانی هم تخلف از قانون محسوب می‌شود.

سرپرست کنونی فدراسیون که سابقه ریاست فدراسیون دو و میدانی را در کارنامه دارد، در سال ۹۴ برای ریاست فدراسیون کاراته نامزد شده بود. او مدتی هم سرپرستی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان را بر عهده گرفت و برای ریاست فدراسیون ژیمناستیک ثبت نام کرد. او در سال ۹۶ هم سرپرست فدراسیون بوکس شد. داوری که از ۱۸ آذر سرپرستی فدراسیون والیبال را بر عهده گرفته بود، برای شرکت در انتخابات فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان هم ثبت نام کرد.

داوری نشان داده علاقه زیادی به کسب کرسی ریاست فدراسیون والیبال دارد. در حالی که اهالی این رشته در انتظار برگزاری انتخابات و روشن شدن تکلیف فدراسیون هستند، به نظر می‌رسد برگزاری مجمع سالیانه فقط فرصتی برای کسب رای باشد نه پیش‌برد امور والیبال. آن هم در شرایطی که کمتر از هفت ماه از برگزاری مجمع سالیانه قبلی فدراسیون می‌گذرد.

چند روز قبل ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور هم به ایرنا گفته بود که این سازمان به موضوع حضور غیرقانونی داوری در فدراسیون والیبال ورود کرده است. با این وجود همچنان عزمی برای اجرای قانون در موفق‌ترین ورزش تیمی کشور وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =