۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۷
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83395217
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم است

تهران – ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (یکشنبه) با افزایش چهار عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۹۰ در وضعیت سالم قرار دارد.«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۸۶ به ۹۰ افزایش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۵ به ۶۶، منوکسیدکربن از ۳۴ به ۳۸ و آلاینده ازن از ۷۴ به ۱۲۲ افزایش یافته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳)، شرف (منطقه ۲) و پارک قائم (منطقه ۱۸) به ترتیب با شاخص‌های ۱۱۵، ۱۱۱ و ۱۰۴ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک با شاخص ۶۰، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۲ و اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۷۵ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۷۲ روز هوای سالم و ۱۸ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه ها را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۸۵ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۲۳ روز رسیده بود.

تهرام / ۸۱۳۸//‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =