۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83395205
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ بیکاری کردستان بهار امسال به ۱۲.۵ درصد رسید
بهمن مرادنیا استاندار کردستان

سنندج - ایرنا - نرخ بیکاری در کردستان سه ماهه اول سال گذشته ۱۳ درصد بود که در مدت مشابه امسال این رقم به ۱۲.۵ درصد رسیده که بیانگر بهبود وضعیت اشتغال در این استان است.

استاندار کردستان روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن که در سالن اجتماعات مرکز فنی و حرفه ای شهید ورمقانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: سرپا ماندن تولید در شرایط امروز کشور نشان از توانمندی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان دارد.

بهمن مرادنیا اضافه کرد: اینکه در کردستان سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت کم بوده جای گله‌مندی زیادی دارد البته توجه به این موضوع همچنان هم در بین مسئولان دلسوز و هم مردم به قوت خود باقی است.

وی افزود: در این وضعیت اقتصادی که سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهایی همچون ترکیه و عراق به کردستان آمده و در حوزه های مختلف سرمایه‌گذاری کرده اند بیانگر این است که توان و بستر این اقدام در استان وجود دارد.

استاندار کردستان از سرمایه‌گذاران بومی هم خواست از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود برای توسعه هرچه بیشتر زادگاهشان بهره گیرند چون همه در این حوزه باید همت و تلاش کنند.

مرادنیا با اشاره به اینکه برگزاری کنگره مشاهیر کُرد نشان داد چه ظرفیت‌هایی در استان داریم، یادآور شد: از جاهای مختلف درخواست سرمایه‌گذاری‌هایی در استان داشتیم به ویژه در بازدید اخیر هیات اقتصادی استان سلیمانیه از واحدهای تولیدی سنندج شاهد این درخواست ها بودیم.

وی با اعلام اینکه نرخ بیکاری در استان امسال نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است، گفت: بهار سال ۹۷ نرخ بیکاری استان ۱۳ درصد بود که امسال به ۱۲.۵ درصد رسیده است.

استاندار کردستان افزود: نرخ مشارکت هم در بهار سال گذشته ۴۲.۵ درصد بود که سال جاری به ۴۳.۳ درصد یعنی هشت دهم درصد رشد رسید و این اتفاق علیرغم تحریم ها و مشکلات اقتصادی پیش آمده قابل تحسین است.

مرادنیا با بیان اینکه مجموعه بانک ها همراه و همگام واحدهای تولیدی هستند، اظهار داشت: از بانک ها درخواست عنایت ویژه به تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی استان را داریم.

وی یکی از مشکلات استان را مربوط به بخش نمایشگاه های دائمی دانست و گفت: زمین مناسب برای احداث محل نمایشگاه های دائمی در اختیار اتاق بازرگانی سنندج قرار داده شده که اگر ظرف دو، سه ماه آینده تکلیف آن مشخص نشود اعلام شود تا آن را به ارگان دیگری واگذار کنیم.

استاندار کردستان تاکید کرد: می‌طلبد برای معرفی هر چه بیشتر توانمندی‌های تولیدی و صنعتی استان نمایشگاهی در اقلیم کردستان عراق برپا شود.

در پایان این مراسم از تولیدکنندگان نمونه استان کردستان در حوزه صنعت، معدن و تجارت با اهدای تندیس و لوح تقدیر، تجلیل شد.

۹۹۳۶/‌۹۱۰۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha