فعالیت فرهنگی در ایران باید ۱۰ برابر دشمنان باشد

ارومیه – ایرنا – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: فعالیت فرهنگی در ایران باید ۱۰ برابر دشمنان نظام اسلامی باشد و در صورت تحقق این امر، غلبه و پیروزی نهایی از آن ما خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز یکشنبه در سی و هفتمین نشست سراسری مدیران حوزه‌های هنری سراسر کشور در ارومیه افزود: کار در حوزه فرهنگی و هنری، بسیار سخت، جدی و پیچیده است و باید از همه ظرفیت‌ها در این حوزه بهره برده شود.

وی اضافه کرد: مدیریت بخش هنری به ویژه نهاد حوزه هنری در شرایط فعلی کشور وظیفه خطیری دارد زیرا برای ماندگاری هر موضوع به اجرای هنری نیاز داریم.

وی بیان کرد: مفاهیم دینی و توحیدی در اسلام نیز جلوه‌های هنری خاص خود را دارد و شاهد بیان بسیاری از موارد به صورت هنرمندانه در قرآن کریم هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به ساخت سریال‌هایی نظیر یوسف پیامبر (ع)، اصحاب کهف و دیگر سریال‌ها با جلوه هنری و سینمایی اظهار کرد: این امر موجب تعمیق باورهای دینی در بین مردم شده است.

وی تاکید کرد: در دنیای مدرن امروزی، هنر زبان رسمی به شمار می‌رود و دیگر زبان‌ها در مواجهه با زبان هنر کارایی خود را از دست داده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با تشریح شرایط کنونی جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور ما در حال جنگی تمام عیار با دشمنان است و در زمینه فرهنگی و هنری هجمه‌های زیادی را متحمل می‌شویم که اگر در این شرایط وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم، می‌توانیم مقابله و دفاع مناسبی در برابر شبیخون فرهنگی دشمن داشته باشیم.

وی همچنین ویژگی‌های منحصر به فرد آذربایجان غربی را یادآوری کرد و افزود: مسؤولان ارشد کشور باید توجه ویژه‌ای به استان داشته باشند و امکانات حوزه هنری این استان نیاز به افزایش و تقویت دارد.

همایش مدیران حوزه‌های هنری سراسر کشور دیروز و امروز /۲۲ و ۲۳ تیرماه جاری / در ارومیه برگزار شد.

حوزه هنری از نهادهای فرهنگی و هنری است که در راستای برنامه‌های مبتنی بر هنر از جمله فیلم، موسیقی، شعر، ادبیات و نمایش فعالیت دارد.

۸۱۳۷/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =