۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83395181
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه آشنایی با دانشگاه شیراز برای کنکوری ها آغاز شد

شیراز- ایرنا- همزمان با انتخاب رشته آزمون سراسری، برنامه معرفی و آشنایی با دانشگاه شیراز در دانشکده مهندسی شماره ۲ این دانشگاه به مدت سه روز از ۲۳ تا ۲۵تیرماه آغاز به کار کرد.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز یکشنبه ۲۳ تیرماه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: در اختیار قراردادن اطلاعات لازم، موثق و مناسب به افراد متقاضی و معرفی بخشی از ظرفیت های دانشگاه شیراز به عنوان بزرگترین دانشگاه در جنوب کشور از اهداف ویژه این برنامه است.

وی ادامه داد: انتخاب رشته نامناسب پیامدهایی برای خانواده و جامعه دانشجویان در پی خواهد داشت.

رضایی عنوان کرد: توزیع نامتوازن دانشجویان در برخی رشته‌ها دیده می شود و از همین رو ضروری است در معرفی دانشگاه دانشجویان را به انتخاب براساس علاقه و توانمندی متقاعد کنیم.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز با تاکید بر اینکه انتخاب رشته وظیفه دانشگاه نیست، بیان کرد: وظیفه دانشگاه انتخاب رشته نیست، بلکه معرفی و آگاهی بخشی است و در این برنامه کارشناسان دانشگاه با حضور در غرفه های رشته های مختلف حدود رتبه قبولی را در دانشگاه شیراز به متقاضیان اعلام می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول تعداد دانشجویان ورودی به دانشگاه شیراز در سال ۱۳۹۷، هفت هزار و ٦٥ دانشجو در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا عنوان کرد.

دانشگاه شیرازهم اکنون ۱۲۰ رشته کارشناسی، ٣٢١ رشته کارشناسی ارشد و ٢٢٠ رشته دکترای تخصصی دارد و در حال حاضر ٩هزار و ١٤٩ نفر دانشجو در مقطع کارشناسی، ٥ هزار و ٩٧٥ نفر در مقطع ارشد و دو هزار و ۹۴۷ نفر در مقطع دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

۹۸۸۵ /‏۱۸۷۶‬

برچسب‌ها

اخبار مرتبط