۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83395165
۰ نفر

برچسب‌ها

جشن میلاد ثامن‌الحجج (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- همزمان با ۱۱ ذیقعده و سالروز میلاد باسعادت حضرت امام رضا (ع) جشن بزرگی با حضور پرشور زائران و مجاوران و مسئولان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، امروز زائران پیاده و غیر پیاده از اقصی نقاط کشور خود را به بارگاه منور رضوی رسانده بودند و مجاوران نیز از گوشه و کنار شهر برای عرض ارادات به ساحت مقدس امام رضا (ع) به این حرم قدسی مشرف شدند.

اولین بخش از برنامه های روز میلاد حضرت رضا (ع) با عنوان "آئین شکرانه خدمت" از باب الجواد (ع) تا صحن آزادی برگزار شد. در این آئین علاوه بر حضور زائران و مجاوران، ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مولودی خوانی پرداختند.

بخش دوم برنامه جشن روز میلاد نیز از ساعت ۱۰ صبح در رواق امام خمینی (ره) با حضور زائران و مجاوران برگزار شد که یکی از کارشناسان مذهبی به ایراد سخنرانی پرداخت و ذاکران اهل بیت (ع) نیز در مدح و ثنای امام رضا (ع) به شعرخوانی مشغول شدند.

خادمان بارگاه منور رضوی نیز در همه مبادی‌های ورودی حرم بین زائران و مجاوران بسته‌های متبرک توزیع و با روی گشاده از آنان پذیرایی می کردند.

همچنین تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت سالروز میلاد امام رضا (ع) در بین زائران واقع در صحن جامع رضوی حضور یافت و ضمن تبریک این ایام گفت: ائمه معصومین (ع) از همه فضائل اخلاقی برخوردار بودند و در این میان امام رضا (ع) به رأفت و مهربانی شهره بود.

حجت الاسلام احمد مروی افزود: رأفت امام رضا (ع) تنها معطوف به دنیا نیست، بلکه در روز قیامت نیز این امام رئوف (ع) دستگیر مردم خواهند بود.

وی اضافه کرد: هیچکس از درگاه این امام رئوف و مهربان ناامید برنخواهد گشت و بارگاه حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا (ع) درگه نومیدی نیست.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رأفت امام رضا (ع) شامل کسانی می‌شود که در دل و زندگی آنان رأفت خدا متجلی است آن حضرت همان طور که در برابر نیازمندان، مظلومان و مؤمنان نهایت مهربانی را دارند، در برابر مستکبران از موضع مظلومان دفاع می‌کنند و به ظالمان هشدار می‌دهند.

حجت الاسلام مروی افزود: باید با تاسی به امام رضا (ع) با دیگر بندگان خدا مهربان باشیم، از فقرا و نیازمندان به میزان توان دستگیری کنیم، در مسائل سیاسی و اجتماعی ضد ظالمان، مستکبران و طاغوت‌های زمان عمل کنیم و از جریان مقاومت و جریاناتی که در برابر طاغوت ایستاده اند حمایت کنیم.

۷۴۸۹/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =