۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 2309
کد خبر: 83395019
۰ نفر

برچسب‌ها

روزنامه وطن امروز مجرم شناخته نشد

تهران- ایرنا- سخنگوی هیأت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: مدیر مسئول روزنامه وطن امروز به اتهام خدشه وارد کردن در وحدت اسلامی به اتفاق آرا مجرم شناخته نشد.

احمد مؤمنی راد روز یکشنبه به خبرنگار قضائی ایرنا گفت: روزنامه وطن امروز مقاله‌ای تحت عنوان "ابوموسی اشعری منافق بن کافر" منتشر کرده بود و مروری بر یک بحث تاریخی داشت و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با طرح شکایتی از این روزنامه اعلام کرد که انتشار این تیتر ممکن است وحدت اسلامی را خدشه دار کند. البته معاونت مطبوعاتی به محتوا کاری نداشت.

وی افزود: معاونت مطبوعاتی به محتوای مقاله اشاره نکردند و فقط به تیتر آن اشکال وارد کردند. تیتر روزنامه وطن امروز نیز برگرفته از سخنان حضرت علی علیه السلام است لذا به اتفاق آرا این روزنامه مجرم شناخته نشد.

مؤمنی راد اضافه کرد: به این پرونده‌های مطبوعاتی در شعبه ششم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی شقاقی رسیدگی شد.

وی گفت: مدیر مسئول سایت اکباتان نیز به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار و تشویش اذهان عمومی به اتفاق آرا مجرم شناخته نشد. البته شهرداری از این سایت شکایت کرده بود که درباره موضوع کوچکی میان برخی مدیران شهرداری منطقه شش بود و این روزنامه مطالبی را بیان کرده بود.

سخنگوی دادگاه مطبوعات افزود: گزارش منتشرشده در این روزنامه با عنوان مجرمانه هماهنگ نبود و موضوع آن نیز اهمیتی نداشت و بر همین اساس همه اعضای هیأت منصفه این روزنامه را مجرم نشناختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =