۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 83394923
۰ نفر

برچسب‌ها

لاریجانی: قوانین بودجه  دو سالانه باید در مجلس مصوب شود

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اصل موضوع بودجه دو سالانه باید در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه مورد بحث قرار گیرد و در مجلس قوانین آن مصوّب شود.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی امروز- یکشنبه- با بیان اینکه اصلاحات اساسی در ساختار بودجه بحثی مفصل و در ابعاد مختلف است، اظهار داشت: این اصلاحات ۱۰ عنوان کلی دارد که بخشی از آن شامل مالیات، صندوق‌ها و بانک‌ها می‌شود که با توجه به شرایط کشور این اصلاحات می‌تواند به مردم کمک کرده و مشکلات آنها را حل کند، البته باید در این حوزه دقت نظر داشت و به گونه‌ای عمل کرد که فشاری به ملت وارد نشود، بلکه مردم باید از مواهب آن استفاده کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به اینکه کلیات بحث اصلاح ساختار بودجه امروز در مجلس مطرح شد، افزود: جلسات دیگری در این باره در مجلس برگزار می‌شود، چرا که این موضوع از بحث‌های مهم کشور بوده و ممکن است برخی از عناوین آن چندسالی به طول بینجامد.

قوانین بودجه ۲ سالانه باید در مجلس مصوّب شود

وی با بیان اینکه بحث تدوین بودجه دو سالانه مطرح و ممکن است نکات مثبت و منفی داشته باشد، ادامه داد: با توجه به اینکه در قانون اساسی تدوین بودجه سالانه ذکر شده، تنظیم دو سالانه آن مورد بحث است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: اصل موضوع بودجه دو سالانه باید در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه مورد بحث قرار گیرد و قوانین آن در مجلس مصوب شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =