۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83394825
۰ نفر

برچسب‌ها

درآمد پُست کردستان ۲۳،۴ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - درآمد پُست کردستان در سال جاری نسبت به سه ماهه اول سال گذشته ۲۳،۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل پست کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۶۲۱ فقره مرسوله جابجا شد و آمار مرسوله های وارده در این مدت ۹۵۶ هزار و ۱۷۱ و مرسوله های صادره نیز ۲۹۸ هزار و ۴۵۰ فقره بود.

شهاب وحیدیان ترافیک مرسوله های پستی در سه ماه اول پارسال را یک میلیون و ۴۴ هزار و ۷۴۴ فقره اعلام کرد و گفت: این رقم شامل ۷۴۸ هزار و ۱۲۷ مرسوله وارده و ۲۹۶ هزار و ۶۴۷ فقره مرسوله صادره است.

وی با اشاره به اینکه میزان رشد مرسوله های پستی وارده در سال جاری ۲۷،۸ درصد است، یادآور شد: مرسوله های پستی صادره نیز در مقایسه با سه ماه اول سال گذشته ۶ دهم درصد رشد داشت.

مدیرکل پست کردستان از کاهش ۹،۹ درصدی حجم ترافیک تجارت الکترونیکی استان در سال جاری نسبت به سه ماه ابتدایی سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: درآمد این بخش اما نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴،۸ درصد افزایش یافت.

وحیدیان اظهار داشت: در سه ماهه اول پارسال هفت هزار و ۷۲۲ مورد و امسال ۶ هزار و ۶۹۱ فقره تجارت الکترونیکی در کردستان ثبت شد.

۱۹۱ دفتر پست روستایی، ۱۹۰ دفتر پست شهری و ۲۷ نمایندگی پست در استان کردستان مشغول ارائه خدمت به مردم هستند. همچنین تعداد ۲۰ صندوق پستی شخصی هوشمند و ۲۶۸ صندوق پستی شخصی غیرهوشمند نیز در این استان فعال است.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه است.

۷۳۵۵ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =