بسکتبال چین در لیگ تابستانی NBA و بسکتبال ایران در سالن آزادی

تهران- ایرنا- تنها ۴۸ روز تا آغاز جام جهانی بسکتبال باقی مانده و تیم‌های راه‌یافته به این رویداد بزرگ این روزها مشغول آماده‌سازی خود هستند.

جام جهانی بسکتبال از این دوره خود اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده چرا که رویدادی برای کسب سهمیه المپیک هم محسوب می‌شود. این دوره از جام جهانی شهریورماه به میزبانی چین آغاز می‌شود و ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی برای کسب قهرمانی و رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو وارد رقابت می‌شوند.

رقابت آسیایی‌ها در چین اهمیت بسیار زیادی برای بسکتبال ایران دارد چرا که تیم ملی ایران نیز به دنبال سهمیه المپیک است. از قاره آسیا بهترین تیم سهمیه مستقیم می‌گیرد و المپیکی می‌شود. با توجه به شرایط تیم‌ها در این قاره ایران و چین مدعیان اصلی المپیکی شدن هستند.

چین به عنوان میزبان مسابقات و ایران به عنوان یکی از مدعیان در این راه قدم برداشته‌اند و در پایان جام‌جهانی ۲۰۱۹ تکلیف تک سهمیه المپیک برای قاره کهن مشخص خواهد شد.

تیم ملی بسکتبال چین میزبان جام جهانی، این روزها در آمریکا اردو زده و در لیگ تابستانی NBA با تیم‌های حاضر در این لیگ معتبر بازی می‌کند. تدارکات ویژه‌ای که مسئولان چین برای تیم ملی خود در نظر گرفته‌اند تا در خانه بتوانند عنوانی خوب کسب کنند و به هدف برسند.

تیم ملی بسکتبال ایران نیز این روزها در سالن بسکتبال آزادی تمرین می‌کند و قرار است از دوم مرداد سفرهای تدارکاتی‌اش را آغاز کند. آنطور که فدراسیون اعلام کرده پرتغال اولین سفر تیم ملی است و آسمان‌خراش‌ها در تورنمنتی به میزبانی این کشور شرکت می‌کنند.

سپس تیم ملی راهی روسیه می‌شود و بعد از دیدارهای تدارکاتی‌اش در این کشور به یونان می‌رود. قرار است ملی‌پوشان دوباره به ایران برگردند و بعد از ۱۰ روز تمرین در تهران، به چین می‌روند. تیم ملی بسکتبال قبل از آغاز جام جهانی قرار است در تورنمنتی به میزبانی چین شرکت کند.

تدارکات امر مهمی برای جام جهانی است جایی که بهترین‌های دنیا برابر هم رقابت می‌کنند. در بین ۳۲ تیم حاضر مدعیان اصلی برای کسب سکو تلاش می‌کنند و سپس تیم‌ها به دنبال سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۰ هستند.

ایران در گروه C جام جهانی در شهر گوانژو با پورتوریکو، تونس و اسپانیا پیکار خواهد کرد و چین در گروه A با ونزوئلا، ساحل عاج و لهستان دیدار می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =