اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با آنفلوانزای پرندگان تقویت‌ شده است

قم – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قم گفت: برای مقابله با بیماری‌های حیات‌وحش به‌ویژه آنفلوانزای پرندگان، با همکاری و مشارکت اداره کل دامپزشکی استان قم رویکرد و اقدامات پیشگیرانه را تقویت کرده‌ایم.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان اظهار داشت: گزارش بازدیدها از مناطق و تالاب‌های استان به‌صورت منظم و مستمر برای اداره کل دامپزشکی ارسال می‌شود و سطح همکاری‌ها و تعاملات فی‌مابین بسیار مناسب و مطلوب است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال ۹۷ هیچ موردی از آنفلوانزای پرندگان در کانون‌های تجمع پرندگان مهاجر در استان قم مشاهده نشد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه باغ پرندگان در شهر قم تصریح کرد: شهرداری قم باید هرچه بیشتر زمینه نظارت کامل ادارات کل محیط‌زیست و دامپزشکی بر اجرای این پروژه را فراهم بیاورد تا در آینده مشکلی از جهت بیماری‌های حیات‌وحش را شاهد نباشیم.

باغ پرندگان در بوستان هزار هکتاری در حال احداث است که به‌عنوان قطب گردشگری شهر قم از میدان مفید تا کوه دوبرادران می‌باشد.

مدیرکل دامپزشکی قم نیز در این دیدار بر ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در جوامع بومی و محلی برای مقابله با بیماری‌های حیات‌وحش تاکید کرد و گفت: واکسیناسیون دام و طیور به‌ویژه پیرامون مناطق حفاظت‌شده و شکارممنوع استان به‌خوبی انجام می‌شود.

مهدی رفیعی بابیان اینکه شهرداری قم باید در رابطه با ساماندهی و عقیم‌سازی سگ‌های بلا صاحب ورود جدی داشته باشد، گفت: ساماندهی بهداشتی کود مرغداری‌ها و مقابله با دلالان غیرقانونی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، در راستای پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان بسیار مؤثر خواهد بود.

۱۱۷۵ / ‏‬

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =