۲۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83394554
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲ دانش آموز ابتدایی کردستانی متقاضی جهش تحصیلی شدند

سنندج - ایرنا - از زمان آغاز ثبت نام دانش آموزان ابتدایی استان کردستان (۱۵تیر) برای ارزیابی جهش تحصیلی، تاکنون ۴۲ نفر نسبت به اخذ نوبت گیری در سامانه سنجش ثبت نام کرده اند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه ارزیابی جهش تحصیلی در راستای شناسایی دانش آموزان با استعداد ویژه دوره ابتدایی در پایگاه‌های پیش بینی شده اجرا می‌شود.

خلیل رنجبر با اشاره به پیش بینی ۶ پایگاه تخصصی برای اجرای این برنامه در شهرستان‌های سنندج، قروه، مریوان، بانه، بیجار و سقز پیش بینی شده است، گفت: مدیران مدارس تا ۳۰ تیر فرصت دارند با مراجعه به آدرس الکترونیکی http://h۱.iehs.ir/tashkhis/home از نسبت به ثبت نام در سامانه سنجش برای متقاضیان جهش پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم ابتدایی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۲ متقاضی جهش درسامانه سنجش ثبت نام کرده اند، افزود: تعرفه جهش ۹۰۰ هزار ریال است که از طریق سامانه پرداخت به آدرس http://h۷.iehs.ir/tashkhis/pay/ توسط خانواده دانش آموز و یا مدیر مدرسه انجام می‌شود.

دبیر اجرایی ستاد سنجش آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: کسب نمرات بالا شرط لازم برای جهش تحصیلی است اما شرط کافی نیست و همیشه کسب نمره بالا نشان دهنده استعداد برتر دانش آموزان نیست ونمی توان آن را تنها معیار پذیرش دانش آموزان برای حضور در دوره‌های جهش تحصیلی دانست.

وی اضافه کرد: آموزش وپرورش با نیازهای ویژه از دانش‌آموز متقاضی جهش تست هوش به عمل می‌آورد و در صورتی که دانش‌آموز بتواند نمره لازم را کسب کند، مجاز به جهش تحصیلی بوده و می‌تواند در امتحان پایه مورد نظر در شهریور جاری شرکت کند واگر در همه دروس نمره قبولی را کسب کند یک پایه تحصیلی را گذرانده و به پایه بالاتر خواهد رفت.

در آزمون جهش تحصیلی سال تحصیلی گذشته تعداد ۹۳ دانش آموز متقاضی جهش در آزمون تست هوش شرکت کردند که ۶۲ نفر صلاحیت ارتقا به پایه تحصیلی بالاتر را کسب کرده و ۳۱ دانش آموز نیز موفق به کسب حد نصاب لازم نشدند.
۷۳۴۸/‌۹۱۰۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha